27 listopada, 2024
Korner 365 » Arsenal i Liverpool podijelili bodove u zanimljivom dvoboju na Emiratesu

Arsenal i Liverpool podijelili bodove u zanimljivom dvoboju na Emiratesu

U uzbudljivom derbiju devetog kola Premier lige, Arsenal i Liverpool su na Emirates stadionu odigrali neodlučeno 2:2.

Time je aktualni prvak Manchester City ostao na vrhu ljestvice te ima 23 boda. Drugi Liverpool ima bod manje, dok su iza njih Arsenal i Aston Villa s 18 bodova.

Već u devetoj minuti Arsenal je poveo, a suparničku mrežu pogodio je Saka. Vrlo brzo su se gosti iz Liverpoola vratili te su izjednačili u 18. minuti. Nakon kornera, u gužvi domaćeg šesnaesterca, najbolje se snašao Van Dijk i pogodio za 1-1.

Izmjenjivali su se potom napadi na obje strane, a novi pogodak također je postignut nakon prekida. Rice je izveo slobodan udarac, a Mikel Merino je pogodio za novo veliko slavlje Arsenalovih navijača.

U nastavku se utakmica smirila, a Arsenal je vodstvo čuvao do 81. minute. Tada je sijevnula gostujuća akcija koju je započeo Alexander-Arnold. Potom je Nunez asistirao, a Salah sigurno pogodio za novo izjednačenje. U samoj završnici dvije šanse je za Arsenal imao Gabriel Jesus, ali ostalo je sve do kraja 2-2.

Loša forma nogometaša Manchester Uniteda se nastavila i u devetom kolu, ovaj put su poraženi u Londonu od West Hama s 1-2. Svi su golovi postignuti u završnici susreta, a Manchester United je pao u 92. minuti. West Ham je poveo u 74. golom Summervillea, dok je Brazilac Casemiro izjednačio u 81. minuti. Činilo se kako će ogled završiti bez pobjednika, ali je u nadoknadi dosuđen jedanaesterac za domaći sastav, a Bowen je u 92. pogodio za slavlje West Hama 2-1.

Bio je to četvrti prvenstveni poraz Manchester Uniteda u sezoni te se i dalje nalazi jako nisko, na 14. mjestu ljestvice. Prestigao ga je upravo West Ham.

Chelsea je pobijedio pred svojim navijačima Newcastle 2-1. U 18. minuti je Chelsea poveo golom Jackson, dok su gosti izjednačili kada je Šveđanin Isak u 32. minuti iz blizine pogodio domaću mrežu.

Pobjedu je Chelseaju osigurao Palmer odličnim udarcem u bliži kut, u 47. minuti, dok je Isak mogao postati junak i dvostruki strijelac za Newcastle, ali je uprskao sjajnu šansu u 75. minuti.

Crystal Palace je s minimalnih 1-0 svladao Tottenham golom Matete u 31. minuti. Bila je to premijerna pobjeda Crystal Palacea u Premier ligi ove sezone.

U nastavku nedjelje na programu je i derbi ovog kola, u Londonu će igrati Arsenal i Liverpool od 17.30 sati.