8 rujna, 2024
Korner 365 » Bivši trener Širokog osigurao nastup na Europskom prvenstvu

Bivši trener Širokog osigurao nastup na Europskom prvenstvu

Hrvatska U-17 reprezentacija, koju predvodi izbornik Marijan Budimir, osigurala je odlazak na Europsko prvenstvo nakon pobjede 5:0 nad Irskom.

Ova pobjeda dovela je Hrvatsku na drugo mjesto u skupini 5 Elitne runde kvalifikacija. Iako je situacija bila teška prije posljednjeg kola, pobjeda nad Irskom i poraz Njemačke od Portugala donijeli su Hrvatskoj drugo mjesto i četiri osvojena boda, što je bilo dovoljno za plasman na završni turnir na Cipru.

Utakmica protiv Irske bila je uglavnom jednosmjerna ulica, s Hrvatskom koja je dominirala od početka.

Hrvatska je povela u 34. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Mislav Ćutuk. Prednost je udvostručena pred kraj prvog poluvremena golom Zebića nakon kornera Ahmetija.

U drugom dijelu, Hrvatska je postigla još tri gola, dok su istovremeno Portugalci postigli dva gola protiv Njemačke.

Marić je postigao prvi gol nakon što je ušao u igru, Ćutuk je bio siguran iz kaznenog udarca, a kapetan Puljić je postigao peti pogodak nakon kornera Bakovića.

Mladi Vatreni idu na Euro!

Ova pobjeda osigurala je Hrvatskoj drugo mjesto u skupini i plasman na Europsko prvenstvo.