18 listopada, 2024
Korner 365 » Bojan Bogdanović suočava se s najnižom minutažom od dolaska u NBA ligu

Bojan Bogdanović suočava se s najnižom minutažom od dolaska u NBA ligu

3 min read

Prelazak u New York Knickse i borba za neka veća dostignuća s tom veoma dobrom ekipom za Bojana Bogdanovića se činila kao najbolja odluka u bogatoj NBA karijeri. No nakon 23 odigrane utakmice u novom klubu Bojan se suočava s najnižom minutažom od svog dolaska u najjaču ligu svijeta. Malo tko je to očekivao od prekaljenog šutera koji je zadnjih sezona pokazao i dokazao cijeloj NBA ligi da može biti jedna od glavnih napadačkih opcija bilo kojeg kluba.

Još kada na sve to nadodamo ozljede s kojima se ekipa New York Knicksa suočavala do sad te još uvijek suočava, malo je reći da su ovakva doziranja našeg košarkaša očekivana. Julius Randle je izgubljen na cijelu sezonu, OG Anunoby koji je bio veliko pojačanje također vuče ozljedu dugo vremena no usprkos tom Bojan u zadnje vrijeme igra sve manje i manje kao rotacijski igrač s klupe.
Sinoć je dobio svega 12 minuta te postigao isto toliko poena, uz šut iz igre 5/7. Utakmicu prije toga dobio je 19 minuta te postigao 16 poena uz šut iz igre 6/10. Možemo reći da Bojan iskorištava minute provedene na terenu, no također možemo reći da ih ne dobiva onoliko koliko bi trebao.

“Problem prije svega leži u treneru.” – najčešća rečenica koja se koristi kada igraču ili klubu ne ide dobro. Većinom nije slučaj da to bude točno. No kod trenera New York Knicksa je druga priča.
Dolazimo i do njega, Tom Thibodeau. Jako poznato ime u svijetu NBA košarke, koji ima 2 priznanja za najboljeg trenera godine u regularnoj sezoni. No je li vrijeme pregazilo njegov stil košarke? Defenzivna košarka kakvu igra pruža rezultate prije svega u regularnoj sezoni, no minutaže igrača te rezultati koje ima u playoff susretima pokazuju da možda nije dobar strateg kako mu stoji na papiru. U 72 meča koja je vodio kao glavni trener neke momčadi u playoffu, ima omjer 31-41.
Najčešće igra u rotaciji sa 6 igrača od kojih svaki ide na preko 36 minuta provedenih na terenu, dok koristi još maksimalno 2 igrača po 10 do 15 minuta. U sezoni s 82 utakmice regularne te još nadodajmo i playoff utakmice, to je previše opterećenja na pojedincima.

Možda nije čudno da se ekipa New Yorka suočava s problemima koji su gore iznad navedeni, Julius Randle koji je izgubljen na sezonu te Mitchell Robinson kojeg više nema u ekipi radi ozljeda nego što igra, OG koji je tek stigao, a već se muči s ozljedama. Te nekolicina drugih “slabijih” ozljeda od utakmice do utakmice. Zasigurno je da se njegov stil igre poštuje u ligi te da ima rezultate u regularnom dijelu sezone. No je li problem koji tu nastane prenesen na slabe performanse njegovih ekipa u playoff utakmicama?

Bojan do sada ima prosječno 19 provedenih minuta te 10 poena u svoja prva 23 susreta kao igrač Knicksa. Dok je ranije ove sezone u 32 minute provedene na terenu postizao prosječno 20 poena kao igrač Detroit Pistonsa. Dok je prošle sezone u Detroitu postizao 21 poen u 32 minute prosječno na parketu. Postotak šuta iz igre mu je i dalje na solidnih 43 % za igrača koji “živi” od trica te šuteva s poludistance. Samo što mu se broj ispucanih lopti s 15.2 po utakmici u Detroitu smanjio na 8.8 po utakmici u Knicksima.

Ciljevi ekipa su različiti, Detroit je bio pri dnu ljestvice zadnje dvije sezone dok Knicksi guraju k direktnom playoffu. Prošle godine su ispali u drugom kolu doigravanja istočne konferencije. Godinu prije toga nisu uopće ušli u playoff, dok su prve godine kada je Thibodeau bio trener ispali u prvom kolu doigravanja.

Može li Bojan dobiti veću ulogu kod “tvrdoglavog” Toma Thibodeaua ostaje za vidjeti do kraja godine.
Mi se svi skupa nadamo da može te da ćemo gledati našeg Bojana kao jednog od glavnih ofenzivnih opcija svoje ekipe u playoff susretima. To je definitivno zaslužio svojim igrama te napredovanjem kojem smo svi skupa svjedočili iz godine u godinu otkako je stigao u najbolju ligu svijeta.