19 rujna, 2024
Korner 365 » Borac bez problema svladao GOŠK, zabili gol s pola terena

Borac bez problema svladao GOŠK, zabili gol s pola terena

Borac i GOŠK iz Gabele kompletirali su danas 21. kolo Wwin lige Bosne i Hercegovine, a očekivanu pobjedu ostvario je Borac, koji je slavio rezultatom 3:0, te tako povećao prednost u odnosu na pratitelje i nastavio koračati prema trećem naslovu prvaka BiH u povijesti.

Banjalučani su poveli već u 8. minuti sjajnim pogotkom mladog Davida Vukovića, koji je bez dileme pravo osvježenje za ekipu Banjalučana ovog proljeća, te je ovaj pogodak u velikoj mjeri usmjerio dalji tok utakmice.

Imao je GOŠK nekoliko poluprilika i prije, ali i poslije gola Borca, no nije zatresao mrežu domaćina, a Borac je kontrolirao loptu bez većih problema, ali nije ni on previše prijetio.

Borac je i u nastavku bio bolji protivnik te je golovima Jove Lukića u 62. minuti i Vasilija Terzića u 65. minuti riješio pitanje pobjednika.

Borac je prvi na tablici s 52 boda dok se GOŠK nalazi na 9. mjestu sa osvojena 23 boda.

Borac nastavlja pohod prema tituli

Borac sada ima 52 boda, 9 više od drugoplasiranog Zrinjskog kojem gostuje u sljedećem kolu. S druge strane, GOŠK ima 23 boda i deveti je na ljestvici, s istim brojem bodova kao osmoplasirani Željezničar, i s bodom više od Tuzle i Igmana.