Korner 365 » Borac nesretno ispao od Ferencvarosa: Lutrija jedanaesteraca odlučila putnika u Europsku ligu

3 min read

Borac je večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci odmjerio snage protiv Ferencvaroša u uzvratnoj utakmici play-offa Europske lige. Utakmica je nakon produžetaka završila rezultatom 0:0 pa su odlučivali jedanaesterci. Nakon izvođenja jedanaesteraca Ferencvaroš je slavio u izvođenju jedanaesteraca 3:2.

Gosti su prvi zaprijetili nakon greške zadnje linije domaćih. Pešić je pucao iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi pored Manojlovićevog gola.

Nekoliko minuta kasnije uslijedio je još jedan pokušaj mađarske momčadi. Opet je bio u akciji Pešić, koji je sjajno pospremio loptu za Abu Fanija koji je šutirao pored gola vratara Borca.

Prvi udarac u okvir gola zabilježen je u 17. minuti, kada se Srećković dobro snašao na suparničkoj strani, pucao, ali je vratar Ferencvarosa bio dobro postavljen i uspio obraniti njegov udarac.

Igrala se 27. minuta kada Borac ponovo prijeti. Herrera je pucao iz velike daljine, ali je vratar Denes Dibusz uz malo poteškoća zaustavio njegov pokušaj.

Pet minuta kasnije slobodan udarac za goste nakon prekršaja Skorupa, ali je Vukčević glavom vratio loptu do Manojlovića, a samo dvije minute kasnije udarac igrača Borca odlazi preko gola.

U 35. minuti Traore se izborio za prostor za udarac na vrhu šesnaesterca. Carolina je pala, a Traore pucao visoko preko gola, uslijedila je kontra Banjalučana, no Dibusz je lako pokupio loptu ispred Srećkovića.

U 40. minuti Savićev šut je izblokiran, što je ujedno bila i posljednja prilika za Borac u prvom dijelu susreta u Banjoj Luci, pa se do odmora otišlo rezultatom 0:0.

Večerašnji duel u Banjoj Luci nije bio pretjerano sadržajan i evidentan je grč u kojem su obje ekipe igrale, a posebno se to odnosi na goste koji su imali veći posjed lopte, ali je nisu uspjeli adekvatno pretvoriti u prilike na terenu. . U 49. minuti prvu priliku za goste u nastavku imao je Pešić koji je pucao pored gola.

Banjalučka obrana i dalje je dobro funkcionirala i nije dopuštala česte “izlete” gostiju pred golom Borca, no Borac s druge strane nije bio previše ofenzivno orijentiran i rijetko je kad ozbiljnije ugrozio gol mađarske momčadi. Većinu vremena Banjalučani su napadali iz kontranapada, a jednu je u 70. minuti istrčao Kulašin, koji potom nije dobro “vagao” dodavanje i lopta je završila u rukama Dibusza.

Nakon jedne kontre nije se dobro snašao ni Jovo Lukić, a kako se bližio kraj regularnog dijela utakmice, obojica su pokušavala smanjiti rizik pred svojim golom, čak i pod cijenu potpuno bezopasnih u ispred protivnika. Tako ni nakon tri sata međusobne igre u dvije utakmice nismo vidjeli pogodak Borca ili Ferencvaroša pa je utakmica otišla u produžetke.

Borcu je ovo bio treći put od početka sezone da igra produžetak, ali su Banjalučani i ovog puta pokazali zavidnu disciplinu i od prve minute bili maksimalno posvećeni golu, ne dopuštajući gostima da zaprijete, ali i hrabrije krenuti prema protivničkom golu.

Na samom kraju prvog produžetka Borac je izborio korner, Hrelja je ubacio, a Meijers se snašao i zabio za veliko vodstvo Banjalučana koji su tako stigli na prag Europske lige. A Banjalučani ni nakon pogotka nisu ustuknuli, pokušavali su goste napasti što dalje od vlastitog gola, natjerati ih na greške, a onda je stigao hladan tuš za publiku u Banjoj Luci.

Igrala se 109. minuta kada je vratar Manojlović krivo procijenio putanju lopte, potom je skrivio jedanaesterac, a Varga je iz jedanaesterca pogodio za izjednačenje. Do kraja drugog produžetka više nije bilo pogodaka pa se otišlo u penale.

Sebastian Herrera promašuje za Borac u prvoj seriji, ali je na drugoj strani neprecizan i Rommens, čiji udarac brani Manojlović.

Drugu seriju golom je otvorio Zoran Kvržić, ali je i Romdhan pogodio s druge strane. Za Borac je u trećoj seriji pogodio Savić, a za goste Abu Fani.

U četvrtoj seriji David Čavić promašuje za Borac, dok s druge strane Borges pogađa. U petoj seriji Srđan Grahovac jako loše puca i promašuje, a gostujući sastav nakon jedanaesteraca prolazi dalje s 3:2.