Korner 365 » Borac poražen na Farskim Otocima: Banjalučani imaju živ rezultat za uzvrat

Borac poražen na Farskim Otocima: Banjalučani imaju živ rezultat za uzvrat

Nogometaši banjalučkog Borca poraženi su 2:1 u prvom susretu trećeg pretkola Europske lige protiv Klaksvika s Farskih Otoka.

Domaći su kontrolirali veći dio utakmice u prvom poluvremenu, dok je Borac bio manje aktivan, s nekoliko ozbiljnih prilika koje nisu uspjeli realizirati.

Klaksvik je brzo poveo kada je Pall Klettskard iskoristio pogrešku Zorana Kvržića i doveo domaćina u vodstvo u 10. minuti.

Borac je izjednačio u 31. minuti zahvaljujući autogolu vratara Klaksvika.

Ipak, Kristoffer Odemarksbakken je šest minuta kasnije doveo Klaksvik u prednost, nakon što su domaći iskoristili igrača više zbog isključenja Borčeva igrača Herrere, koji je zbog grubog starta dobio izravni crveni karton.

Borac je imao nekoliko prilika za ponovno izjednačenje, uključujući i udarac Grahovca koji je pogodio gredu u 43. minuti. Ipak, Klaksvik je zadržao vodstvo do kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajnije promjene na terenu. Prvu priliku Borac je imao u 49. minuti kada je pokušaj Vukčevića izblokiran, a potom je uslijedio mirniji period igre, s nekoliko pokušaja na obje strane koji nisu mijenjali rezultat.

U 82. minuti Klettskard je bio u prilici za Klaksvik, ali je njegov udarac obranio vratar Borca Šiškovski, što je bio prvi udarac domaćina prema golu u drugom poluvremenu.

Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen. Revanš idući tjedan u Banjoj Luci odlučit će put u playoff Europske lige. Pobjednik ovog dvomeča osigurat će najmanje grupnu fazu Lige konferencija, dok će poražena momčad novu priliku tražiti u playoffu Lige konferencija.