19 rujna, 2024
Korner 365 » Borac slavio u napetoj utakmici protiv Igmana i potvrdio osvajanje naslova prvaka

Nogometaši banjalučkog Borca novi su prvaci Bosne i Hercegovine, a treću titulu potvrdili su pobjedom 4:3 u susretu 32. kola Wwin lige BiH protiv Igmana iz Konjica.

Na Gradskom stadionu u Banja Luci domaćima je bio potreban samo bod da osiguraju osvajanje naslova, ali momčad trenera Vinka Marinovića je pobjedom u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone riješila sve dvojbe.

Za Borac je  krenulo dobro, budući da je Vuković na asistenciju Herrere doveo domaće u vodstvo. Ipak, pred kraj prvog poluvremena Igman je preokrenuo rezultat. Prvo je Mešinović pogodio na asistenciju Janketića, a onda je Ramić preokrenuo rezultat nakon velike greške Šušića.

Drugo poluvrijeme počelo penalom kojeg je sudac Aleksandar Njegomirović dosudio već u trećoj minuti nastavka. U duelu su bili Lukić i Dupovac, a napadač Borca je pao bez kontakta, pa je Njegomirović dosudio najstrožu kaznu koju je Nišić zabio

Samo tri minute kasnije Igman ponovo vodi. Hebibović je asistirao, a Janketić sjajno poslao loptu u mrežu. No, dvije minute kasnije Borac ponovno poravnava rezultat. Herrera je probio po lijevoj strani, a Hrelja je loptu poslao u mrežu.

Nova skandalozna odluka dogodila se u 58. minuti kada je Ramić postigao regularan gol za Igman, ali je pomoćni sudac vidio nepostojeće zaleđe.

Pet minuta kasnije Borac novom skandaloznom odlukom dolazi do preokreta. Ovoga puta Kvržić je bio u izrazitom zaleđu, ali je pomoćnička zastavica ostala nepodignuta. Kvržić je potom matirao vratara. Do kraja susreta više nije bilo promjena pa je konačni rezultat bio 4-3.

Borac na vodećoj poziciji sada ima nedostižnih pet bodova u odnosu na drugoplasirani Zrinjski uoči posljednjeg kola, pa je veliko slavlje moglo početi. Ipak, ova sezona smatra jednom od najskandaloznijih u povijesti BiH nogometa. Od početka sezone bilo je jasno da je sve preodređeno da Borac dođe do naslova prvaka, a sada je to i potvđeno.