8 rujna, 2024
Korner 365 » Borac srušio Sarajevo na Koševu i prošao u polufinale, domaći igrači napustili teren zbog suđenja

Uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH između Borca i Sarajeva završen je 1:2 u korist gostiju iz Banja Luke koji su prošli u polufinale.

U 23. minuti susreta Kulašin je asistirao Stefanu Marčetiću koji sjajno pogađa u rašlje za vodstvo Borca.

Hamza Čataković je donio izjednačenje iz jedanaesterca u 55. minuti susreta.

U 61. minuti sjajni mladi Marčetić pogađa glavom za novo vodstvo gostiju nakon ubačaja Vukovića.

Renan Oliveira je dobio izravni crveni karton dvije minute kasnije.

Utakmica Borca i Sarajeva prekinuta je u nadoknadi, ali zbog rezultata 2:1 Banjalučani idu u polufinale Kupa.

Na znak sportskog direktora Senijada Ibričića i trenera Simona Rožmana, ali i predsjednika Ismira Mirvića, nogometaši Sarajeva napustili su teren, a sve se dogodilo u posljednjim minutama susreta.

Poruka je to nezadovoljstva odlukama suca iz Čitluka Matea Muse koji je zajedno s pomoćnim sucima ostao stajati na centru, nakon čega su se i sami uputili u svlačionice, što možete pogledati OVDJE.