Korner 365 » Borac svladao Zvijezdu i zadržao 12 bodova prednosti ispred Zrinjskog

Borac svladao Zvijezdu i zadržao 12 bodova prednosti ispred Zrinjskog

Nogometaši Borca nastavili su niz pobjeda svladavši s 3:1 momčad Zvijezde 09 na Gradskom stadionu u Banja Luci u susretu 23. kola Wwin lige BiH.

Borac je opravdao ulogu favorita protiv posljednje momčadi lige i upisao je nova važna tri boda u borbi za naslov.

Terzić je poslao dugu loptu prema Davidu Vukoviću, koji je ušao u kazneni prostor, a Enedin Mulalić je srušio mladog veznjaka Borca i to je bio kazneni udarac za domaće u 38. minuti susreta.

Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Zoran Kvržić, za svoj šesti pogodak u sezoni.

Mladi David Vuković koji igra u sjajnoj formi u 51. minuti postigao je sjajan pogodak s preko 20 metara, te je bilo jasno da se Zvijezda teško može vratiti u utakmicu.

Gosti su ipak u 79. minuti stigli do pogotka preko Godswilla Vadzea kojem je to bio treći pogodak ovog proljeća.

Ipak, desetak minuta je trajala neizvjesnost, a onda je u 89. minuti Borac stigao i do trećeg pogotka kojim je susret riješen. Pobjedu Banjalučana potvrdio je Vasilije Terzić pogotkom s distance nakon odbijene lopte.

Borac nastavio sjajan niz nepobjedivosti

Impresivan podatak je da Borac ove sezone ima samo jedan poraz koji se dogodio na početku sezone kad su Banjalučani poraženi 2:0 na gostovanju kod Željezničara.

Borac je prvi s 58 bodova, čak 12 više od drugoplasiranog Zrinjskog koji ima 46, dok je na trećem mjestu Sloga 38 bodova.