18 listopada, 2024
Korner 365 » Brighton preokretom srušio Tottenham, United i Chelsea bez pobjede

Brighton preokretom srušio Tottenham, United i Chelsea bez pobjede

U posljednjem dvoboju sedmog kola engleske Premier lige, nogometaši Brightona ostvarili su nevjerojatan preokret pobijedivši Tottenham rezultatom 3-2, unatoč početnom vodstvu gostiju od 2-0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Tottenhama koji je zasluženo poveo s 2-0 golovima Johnsona u 23. minuti i Maddisona u 37. minuti. Međutim, situacija se drastično promijenila u drugom poluvremenu kada je Brighton preuzeo kontrolu nad igrom i postigao tri gola.

Domaće je slavlje započeo Minteh u 48. minuti, a potom su se redom upisivali Rutter u 58. i Wellbeck u 66. minuti. Ovim trijumfom, Brighton se popeo na šesto mjesto na ljestvici, dok je Tottenham sada deveti.

U drugom dijelu kola, Manchester United nije uspio doći do pobjede, odigravši bez golova protiv Aston Ville. Nakon sedam odigranih utakmica, United ima samo dvije pobjede i trenutno zauzima 14. mjesto s osam bodova. U posljednjih pet susreta, tim je zabilježio četiri remija i jedan poraz.

Chelsea također nije imao sreće, odigravši 1-1 protiv Nottingham Foresta na domaćem terenu. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, pri čemu su gosti poveli preko Wooda u 49. minuti, a Chelsea izjednačio zahvaljujući Madueke u 57. minuti. Nakon isključenja Ward-Prowsea u 78. minuti, Chelsea je imao igrača više, ali nije uspio iskoristiti prednost te su gosti u nadoknadi imali dvije velike prilike, no nisu ih iskoristili.