18 listopada, 2024
Korner 365 » Brotnjo minimalno poraženo u Travniku: Čitlučani će preokret tražiti na Barama

Brotnjo minimalno poraženo u Travniku: Čitlučani će preokret tražiti na Barama

Odigrane su prve kvalifikacijske utakmice za ulazak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Na Piroti, domaći Travnik je u prvom poluvremenu protiv Brotnja imao nekoliko velikih promašaja, a vratar gostiju Džidić čak je obranio jedanaesterac Obradoviću.

Unatoč tome, Travničani su u 76. minuti uspjeli postići gol zahvaljujući Žuljeviću, te je utakmica završila rezultatom 1:0.

U Hadžićima, Hrasnički Famos i Radnički iz Lukavca odigrali su neriješeno. Famos je poveo golom Ćatića u 56. minuti i bio blizu drugog pogotka.

Međutim, osam minuta prije kraja, Omerović je izjednačio, a samo dvije minute kasnije Softić je donio preokret gostima s rezultatom 1:2.

Drama nije tu završila. Cibra je u 87. minuti izjednačila, postavivši konačan rezultat 2:2.

Uzvratne utakmice igraju se za tri dana u Čitluku i Lukavcu. Pobjednici ovih susreta izborit će plasman u Prvu ligu FBiH.