18 listopada, 2024
Korner 365 » Budimirovi igrači odigrali neriješeno s Njemačkom u šokantnoj završnici

Budimirovi igrači odigrali neriješeno s Njemačkom u šokantnoj završnici

Pod vodstvom novog izbornika Marijana Budimira, hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina započela je svoj put u elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo remijem protiv Njemačke rezultatom 3:3.

Izabranici Marijana Budimira u uzbudljivoj su utakmici, punoj preokreta, poveli pogotkom Mislava Ćutuka u petoj minuti iz jedanaesterca, a Nijemci preokrenuli rezultat dvama pogocima Neumanna (12’, 20’).

Hrvatska je, međutim, uzvratila golom Roka Vojvodića (34’) i drugim pogotkom Mislava Ćutuka iz jedanaesterca (56’-11m). Onyeka je, međutim, u 73. minuti iz jedanaesterca izjednačio rezultat.

Nijemci su u 90. minuti dobili još jednu priliku s bijele točke, ali u junaka se pretvorio hrvatski vratar Antonio Rajić koji je obranio udarac Adina Licine.