8 rujna, 2024
Korner 365 » Čudesan preokret Leverkusena, izbacili Qarabag s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi

Vodeći sastav njemačkog nogometnog prvenstva, Bayer Leverkusen, ostvario je čudesan preokret 3:2 u utakmici protiv azerbajdžanskog Qarabaga te se plasirao u četvrtfinale Europske lige.

Nakon što su gosti poveli sa 2-0, Bayer je uspio zabiti tri gola, od kojih su dva bila djelo Patrika Schicka u sudačkoj nadoknadi. Josip Stanišić je pridonio pobjedi Bayera igrajući od 79. minute, dok je momčad i dalje neporažena ove sezone.

Atalanta je također ostvarila preokret te se plasirala u četvrtfinale svladavši Sporting iz Lisabona. Nakon što je Sporting poveo golom Pedroa Goncalvesa, Atalanta je odgovorila golovima Lookmana i Scamacce te osigurala prolazak dalje. Mario Pašalić je sudjelovao u pobjedi Atalante igrajući od 76. minute.

Iako je Brighton and Hove Albion upisao pobjedu protiv Rome, talijanski sastav je prošao dalje zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi iz prve utakmice. Liverpool je rutinski svladao prašku Spartu te se plasirao u sljedeće kolo s ukupnih 11-2.

U četvrtfinale su se također plasirali Marseille, Benfica, Milan i West Ham United. Ždrijeb četvrtfinala i polufinala održat će se u petak u 13 sati.