8 rujna, 2024
Korner 365 » Derbi u Banja Luci: Zrinjski stigao do pobjede protiv Borca

Derbi u Banja Luci: Zrinjski stigao do pobjede protiv Borca

U derbiju 24. kola Wwin lige BiH na Gradskom stadionu u Banja Luci sastali su se Borac i Zrinjski, a gosti su ostvarili pobjedu rezultatom 1:2 i tako smanjili zaostatak na devet bodova.

Ovo je bio dvoboj prvoplasirane i drugoplasirane momčadi u kojem su gosti iz Mostara ostvarili zasluženu pobjedu.

U 38. minuti susreta Tarik Ramić je odigrao dupli pas s Kišom i preciznim udarcem matirao vratara domaćih za vodstvo svoje Zrinjskog.

Ćorluka je glavom proslijedio loptu za Malekinušića na drugu stranu koji šalje prizemno dodavanje za Tomislava Kiša koji s nekih desetak metara udaljenosti trese mrežu Borca u 50. minuti za prednost 2:0 za goste iz Mostara.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Borac je smanjio zaostatak pogotkom Maksa Juraja Ćelića, ali domaći do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Borac će u srijedu gostovati kod Širokog Brijega u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, a zatim u 25. kolu ide na gostovanje kod Veleža, dok će Zrinjski gostovati kod Sloge u prvoj polufinalnoj utakmici, a zatim dočekati Zvijezdu 09 u sklopu Wwin ligi BiH.