20 rujna, 2024
Korner 365 » Dinamo se vratio iz ‘mrtvih’, a onda teško nastradao

Dinamo se vratio iz ‘mrtvih’, a onda teško nastradao

Nogometaši Dinama otvorili su novu sezonu u Ligi prvaka teškim porazom 9:2 u gostima kod minhenskog Bayerna.

Harry Kane je pogodio u 19. minuti s bijele točke za vodstvo Bayerna od 1:0 u Münchenu.

Domaći su povećali vodstvo u 33. minuti kada je na asistenciju Jamala Musiale pogodio Raphäel Guerreiro.

Svoj prvi pogodak za Bayern u Ligi prvaka postigao je Michael Olise u 38. minuti susreta i postavio 3:0 za domaće.

Dinamo je sjajno ušao u drugo poluvrijeme, a Bruno Petković je sjajno pogodio mrežu Bavaraca u 48. minuti, nakon što mu je loptu spustio Marko Pjaca.

Samo dvije minute kasnije Josip Mišić je poslao dubinsku loptu za Ogiwaru koji pogađa za 3:2 i vraća nadu Dinamu.

Za 4:2 vodstvo Bayerna pogodio je ponovno Harry Kane u 57. minuti susreta. Samo tri minute kasnije isti igrač je pogodio mrežu Nevistića, ali je pogodak poništen zbog zaleđa nakon VAR asistencije. Međutim, samo minutu kasnije Olise postiže svoj drugi pogodak na susretu i postavlja 5:2 na semaforu.

Novi kazneni udarac za Bayern stigao je u 73. minuti, a siguran s bijele točke bio je Harry Kane kojemu je ovo bio hat-trick.

Sjajni engleski napadač postigao je još jedan gol s bijele točke u 78. minuti i tako stigao do četiri gola u prvoj utakmici sezone u Ligi prvaka. U 85. minuti iskusni Thomas Müller je uposlio Sanea koji zabija za 8:2 u Münchenu.

Tu nije bio kraj mukama za Modre, pa je tako za konačnih 9:2 i najteži Dinamov poraz u povijesti europskih utakmica bio zaslužan Leon Goretzka u drugoj minuti sudačke nadoknade.