Korner 365 » Dinamo srušio Betis u gostima i najavio spektakl na Maksimiru

Dinamo srušio Betis u gostima i najavio spektakl na Maksimiru

U susretu 1/16 finala Konferencijske lige nogometaši Dinama su na gostovanju pobijedili Real Betis rezultatom 0:1 i tako ostvarili povoljan rezultat za uzvrat na Maksimiru.

U 76. minuti marokanski branič Chadi Riad je igrao rukom, a nakon VAR provjere ukrajinski sudac Mikola Balakin je pokazao na bijelu točku.

Bruno Petković je realizirao kazneni udarac i donio vodstvo gostima.

Nakon primljenog pogotka Betis je po prvi puta na susretu žešće krenuo po gol. Imao je domaćin u nekoliko minuta više prilika nego ranije kroz cijelu utakmicu. Najbolja je bila ona Riada u 83. minuti kada je pucao glavom, ali je dobro reagirao golman Dinama Nevistić.

Još je bliže Betis izjednačenju bio u 88. minuti. Iz slobodnog udarca, s vrha šesnaesterca malo iskosa, Willian Jose je pogodio vratnicu. Dinamo je i to preživio, sačuvao vodstvo i u Zagreb donosi gol prednosti protiv šestoplasirane momčadi španjolske La Lige.

Uzvratna utakmica se igra za sedam dana na maksimirskom stadionu, a ukupni pobjednik izborit će plasman u osminu finala ovog natjecanja.