5 listopada, 2024
Korner 365 » Dortmund poražen u Berlinu, Leverkusen prokockao vodstvo protiv Kiela

Dortmund poražen u Berlinu, Leverkusen prokockao vodstvo protiv Kiela

Nogometaši Borussije Dortmund doživjeli su poraz u šestom kolu Njemačke lige, izgubivši 2-1 na gostovanju kod Union Berlina.

Unatoč impresivnoj pobjedi od 7-1 protiv Celtica u Ligi prvaka, Dortmund se mučio i sada ima samo 10 bodova nakon šest odigranih kola. Union je poveo iz jedanaesterca Kevina Vogta u 26. minuti, a Yorbe Vertessen povisio je na 2-0 prije odlaska na odmor. Nakon pauze, Dortmund je zaigrao bolje, ali su uspjeli samo smanjiti rezultat pogotkom Juliana Ryersona u 62. minuti.

Bayer Leverkusen, aktualni prvak, odigrao je remi 2-2 protiv Holstein Kiela. Leverkusen je brzo poveo, Victor Boniface postigao je gol već u četvrtoj minuti, a Jonas Hofmann povećao na 2-0. Ipak, Kiel se nije predao; Max Geschwill smanjio je na 2-1, a Fiete Arp izjednačio iz jedanaesterca u 69. minuti. Leverkusen se trenutno nalazi na petom mjestu s 11 bodova, dok Kiel više nije na dnu ljestvice.

Wolfsburg je, bez ozlijeđenog Lovre Majera, slavio protiv Bochuma rezultatom 3-1, dok je Werder Bremen izgubio 0-1 kod kuće od Freiburga.