Korner 365 » Druga liga FBiH-Jug: Rama iznenadila Ljubuški, Kruševo bolje od Kamešnice, Brotnjo rutinski svladalo Višiće

Odigrani su susreti 22. kola Druge lige Federacije BiH – Jug.

HNK Rama je na domaćem terenu svladala prvoplasirani Ljubuški rezultatom 2:1 i tako prekinula pozitivan niz gostiju nakon velikog preokreta.

U 42. minuti susreta Mario Puljić je doveo goste do vodstva. Junak domaće momčadi bio je Mario Budimir koji je najprije zabio za izjednačenje u 58. minuti i onda u 79. minuti donio je preokret i pobjedu 2:1 za Ramu.

Kruševo je slavilo na gostovanju kod Kamešnice rezultatom 1:2 nakon preokreta.

Pero Čeko pogodio je iz jedanaesterca u 12. minuti susreta. Marin Vranjić je izjednačio iz jedanaesterca u 38. minuti utakmice, a nedugo zatim u 43. minuti pogodio je Mirko Čule za konačnih 1:2 u ovoj utakmici.

Brotnjo je na domaćem terenu svladalo Višiće rezultatom 3:1 nakon preokreta na Barama.

Gosti su pogotkom kojeg je postigao Robert Bunoza u 29. minuti susreta. Brotnjo je izjednačilo golom Dine Pehara u 37. minuti utakmice. Za 2:1 vodstvo domaće momčadi zabio je Matej Milićević u 66. minuti. Za konačnih 3:1 pogodak je postigao Branimir Planinić u 81. minuti susreta.

HNK Sloga Gornji Vakuf – Uskoplje slavila je rezultatom 1:3 na gostovanju kod Turbine u Jablanici.

Vladimir Grubeša zabio je u 38. minuti i doveo goste u vodstvo, a isti igrač udvostručio je prednost Sloge u 58. minuti susreta. Domaći su smanjili zaostatak na 1:2 pogotkom Harisa Zukića. Međutim, gosti su iz jedanaesterca došli do dva gola prednosti i prelomili su utakmicu u 70. minuti, a strijelac je bio Armin Abazović.

Međugorje je upisalo pobjedu rezultatom 1:3 na gostovanju kod Stoca.

Već u 4. minuti zatresla se mreža domaće momčadi, a za vodstvo Međugorja zabio je Petar Bandić. U 40. minuti prednost gostiju udvostručio je Petar Milićević. Stolac je smanjio zaostatak u 65. minuti pogotkom Roberta Stankovića. Međutim, gosti su povećali prednost na 1:3 u 93. minuti kada je drugi put na susretu pogodio Petar Bandić.

Na stadionu Elić Luka nogometaši Gruda dočekali su Troglav, a pobjedu rezultatom 0:1 su odnijeli gosti iz Livna.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Jurica Karadža u 47. minuti utakmice.

Klis iz Buturović Polja slavio je protiv Čapljine rezultatom 2:1 na domaćem terenu.

Već u 2. minuti domaći su poveli kada je mrežu Čapljine pogodio Muamer Vila. Maid Graho povećao je vodstvo domaće momčadi u 25. minuti iz kaznenog udarca. Također, iz jedanaesterca zabili su za smanjenje rezultata i gosti iz Čapljine, a precizan s bijele točke bio je Ante Pažin. Međutim, rezultat se do kraja nije promijenio i Klis je stigao do tri boda.