8 rujna, 2024
Korner 365 » Engleska velikim preokretom i pogotkom u posljednjim trenucima svladala Nizozemsku

1 min read

U nedjeljnom finalu Europskog prvenstva, u Berlinu, igrat će nogometaši Engleske i Španjolske, u polufinalnom ogledu u Dortmundu Englezi su s 2-1 (1-1) svladali Nizozemsku.

Nizozemska je povela u sedmoj minuti kada je vrlo lijepi pogodak postigao Xavi Simons. Engleska je izjednačila u 18. minuti nakon što je Harry Kane pogodio s bijele točke. Tih je 1-1 bilo sve do 90. minute, a tada je veliki engleski junak postao Ollie Watkins koji je zabio za konačno slavlje i 2-1.

Tako je Engleska na isti način kao i Španjolska dan ranije došla do finala. Preokretom od 0-1 do 2-1. Engleska će drugi put u nizu igrati finale na Europskom prvenstvu. U onom posljednjem je poražena, od Italije nakon jedanaesteraca.