Korner 365 » EP: Danska rutinski svladala Norvešku

EP: Danska rutinski svladala Norvešku

Danska je pobijedila Norvešku sa 29-23 U posljednjem susretu 3. kola skupine II drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva i osigurala plasman u polufinale, a ovim rezultatom mjesto među četiri najboljeg momčadi osigurala je i Švedska.

Aktualni svjetski prvaci i olimpijski doprvaci Danci, nisu imali previše problema protiv Norveške. Već nakon prvog poluvremena su vodili sa sedam razlike (18-11) i nastavku susreta rutinski su priveli utakmicu kraju.

Norveška je početkom drugog dijela zaprijetila smanjivši na četiri gola zaostatka (15-19), no Danska se vrlo brzo odlijepila na sedam razlike (23-16) i priči je bi kraj.

Dance su do nove pobjede predvodili Hans Lidberg, Mathias Gidsel i Simon Pytlick sa po pet golova, dok je sjajni Emil Nielsen imao 15 obrana. Kod Norvežana Alexandre Blonz je zabio pet, a Sander Sagosen četiri gola. Norveški vratari Sittrup Bergerud i Kristian Saveras imali su zajedno 10 obrana.