Korner 365 » (FOTO) Borac i Sarajevo odigrali susret bez pogodaka u Banja Luci, odluka će pasti u uzvratu

Nogometaši Borca i Sarajeva odigrali su 0:0 u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH koji je odigran na Gradskom stadionu u Banja Luci.

Igralo se otvoreno na Gradskom stadionu od prve minute. Gosti su prvi prijetili nakon Anđušića, udarac odlazi pored gola, da bi na drugoj strani udarac Markaića uhvatio Iliev.

Zatim se igra malo umirila, pa su uslijedile minute koje su donijele nekoliko odličnih prilika s obje strane.

Borac u 22. minuti prijeti. Grahovac puca s nekih 14 metara, Iliev to brani, a u nastavku akcije udarac Kvržića odlazi preko gola.

Sarajevo je uzvratilo četiri minute kasnije. Oliveira tuče iskosa s lijeve strane, lopta odlazi pored gola, da bi gosti u sljedećem napadu propustili najbolju priliku u prvom dijelu.

Kyeremeh je pobjegao odbrani Borca, pucao je s nekih 10-ak metara, Milošević je bio nemoćan u ovoj situaciji, ali greda zaustavlja vodstvo gostiju s Koševa.

U 33. minuti Oliveira puca, lopta odlazi u korner, tražili su gosti penal smatrajući da je igrač Borca igrao rukom, no Peljto je donio odluku da je u ovom slučaju štitio lice i od penala nije bilo ništa.

Milošević nakon toga brani udarac Đuričkovića, da bi potom gosti ponovo tražili penal smatrajući da je Jurilj igrao rukom, ali Peljto se nije oglasio .

Imao je Borac potom pokušaj preko Blagiaća čiji udarac iz slobodnog udarca nije bio precizan, da bi i domaća momčad tražila jedanaesterac smatrajući da je Julardžija igrao rukom. Peljto se ni u ovom slučaju nije oglasio.

Uvodne minute nastavka nisu ponudile previše uzbuđenja. Prva ozbiljna situacija viđena je u 66. minuti kada je Matanović prošao pored Kyeremaha, tukao je u bliži kut, Iliev brani.

Irfan Peljto nije imao previše posla na terenu sve do trenutka kada je u 83. minuti došlo je do žestokog sukoba igrača. Pala je i jedna baklja na teren kada se događao sukob igrača. Sudac Irfan Peljto podijelio je pet žutih kartona u toj situaciji.

Do kraj nije na terenu bilo previše uzbuđenja. Obje momčadi igrale su bez previše rizika i na kraju u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH pobjednika nije bilo, pa će odluka o polufinalistu pasti za 14 dana na Koševu.