16 rujna, 2024
Korner 365 » (FOTO) Borac opravdao ulogu favorita protiv Zvijezde 09 i prošao u među osam najboljih u Kupu

2 min read

Nogometaši Borca izborili su prolazak u četvrtfinale nakon što su na Gradskom stadionu u Banja Luci pobijedili Zvijezdu 09 rezultatom 2:0 u susretu osmine finala Kupa BiH.

Već na samom početku Kvržić je zaprijetio golu gostiju, ali pogotka nije bilo.

U 8. minuti silovito je pucao Blagaić i pogodio greda, a odbijenu loptu Lukić šalje pored gola. Herrera je zaprijetio iz daljine u 18. minuti, ali to je bio lagan plijen za vratara Zvijezde 09.

Domaća momčad došla je do vodstva u 31. minuti kada je Blagaić ubacio iz slobodnjaka s desne strane, a Jovo Lukić glavom pogađa za 1:0.

Sedam minuta kasnije opet je Blagaić iz slobodnog udarca ubacio loptu, Tomanović glavom izbija, ali pravo na nogu Alenu Jurilju koji s nekih osam metara pogađa za 2:0 vodstvo Borca.

Na početku drugog poluvremena Lukić je mogao zapečatiti sudbinu Zvijezde 09, ali iz blizine je prebacio gol gostiju. Nedugo zatim na drugoj strani Tomanović je pucao, ali njegov udarac je obranio vratar Borca.

U 55. minuti Grahovac je pucao s 20 metara, ali je to obranio vratar gostujuće momčadi.

Jurilj je u 61. minuti pokušao s nekih 40 metara nakon greške Damjanovića koji je napustio gol, ali napadač Borca nije bio precizan. Četiri minute kasnije pucao je Vukoja, a vratar Borca bio je spreman na taj pokušaj.

Maksimović je pucao iz slobodnjaka u 67. minuti, ali to je bio lagan plijen za domaćeg vratara Miloševića.

Blagaić je dobro pucao sa nekih 20 metara, ali lopta je otišla malo pored gola u 74. minuti, a samo tri minute nakon toga isti igrač opet je pokušao s ruba šesnaesterca ugroziti gol gostiju, ali nije uspio zabiti.

Pred sam kraj u prvoj minuti sudačke nadoknade Ostojić je zaradio izravni crveni karton, a nogometaši Borca su priveli utakmicu kraju i proslavili ulazak među osam najboljih momčadi u Kupu BiH.