19 rujna, 2024
Korner 365 » FOTO: Posušje svladalo GOŠK i zauzelo prvo mjesto

HŠK Posušje

U posljednjem susretu 4. kola Wwin lige BiH sastali su se NK GOŠK Gabela i HŠK Posušje, a tri boda su pripala gostima koji su slavili rezultatom 0:1 i preuzeli prvo mjesto na ljestvici.

Bilo je solidnih prilika s obje strane tijekom prvog poluvremena, a Posušac je poveo u 41. minuti. Hanuljak je u šansi izbacio Vinka Rozića, a napadač gostujuće momčadi rutinski matirao istrčalog Karića za 0:1.

U drugom dijelu GOŠK preuzima inicijativu za izjednačenje. Ipak, gosti nisu dopuštali previše prilika Gabeljanima, u tome im je svakako pomogla dobro posložena obrana.

Najbolju priliku domaći su imali pet minuta prije kraja kada je Mandić nakon ubačaja Ikića izbio loptu s gol-crte.

Rezultat se tako nije promijenio. Posušje sada ima deset bodova i preuzelo je vrh ljestvice (uz to što prvi pratitelj Sarajevo ima utakmicu manje), dok je GOŠK i dalje s nulom na kontu.

U sljedećem kolu GOŠK ide u goste banjalučkom Borcu, dok će Posušje na obnovljenom Mokrom Docu dočekati Zrinjski.