8 rujna, 2024
Korner 365 » FOTO: Široki poražen na Tušnju

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su 3:1 na gostovanju kod Tuzla Cityja u susretu 26. kola Wwin lige BiH koji je odigran na Tušnju.

U 24. minuti Mamić je pokušao glavom, ali njegov pokušaj zaustavio je domaći vratar.

Tri minute kasnije domaći prijete, ali udarac kojeg je uputio Delimeđac je obranio vratar Tomić.

U 29. minuti Mehanović je oduzeo jednu loptu i sa nekih 45 metara pucao i pogodio za 1:0 vodstvo domaće momčadi.

Božo Prusina je lijepo potegnuo s 25 metara i lopta se od grede odbija iza gol crte, ali sudac nije priznao regularan gol Širokog u 41. minuti utakmice.

U 44. minuti gosti stižu do izjednačenja. Mihael Kuprešak je pucao s ruba šesnaesterca, lopta se odbija od Bihorca i vara domaćeg vratara. Sudac je i u ovoj situaciji oklijevao i ipak priznao pogodak Širokog.

U 70. minuti susreta domaći su dobili jedanaesterac nakon što je u kaznenom prostoru srušen Mehanović. Siguran realizator bio je Ajdin Nukić za vodstvo Tuzla Cityja.

Konačnih 3:1 u sudačkoj nadoknadi je postavio Huso Kajrašević.

Tuzla City je nakon ove pobjede izbila na osmo mjesto s 27 bodova, dok je Široki Brijeg sedmi s 32 boda.

Nakon ovog kola Tuzla City ide na gostovanje u Gabelu gdje će odmjeriti snage s GOŠK-om koji im je izravni konkurent u borbi za ostanak u ligi. Široki Brijeg će najprije na gostovanje u Banja Luku gdje će odigrati uzvratni susret polufinala Kupa BiH protiv banjalučkog Borca, a nakon toga očekuje ih domaća utakmica protiv Igmana.