27 listopada, 2024
Korner 365 » FOTO: Velež prekinuo svoj crni niz uvjerljivom pobjedom, Posušje nastavilo krizu

Nogometaši Veleža pobijedili su Posušje rezultatom 3:0 u susretu 11. kola Wwin lige BiH koji je odigran na stadionu Rođeni u Vrapčićima.

Velež je ovom pobjedom prekinuo negativan niz u kojem su imali čak tri uzastopna poraza i sada je na devetom mjestu s 12 bodova, dok je Posušje nastavilo crnu seriju i doživjelo četvrti poraz u nizu i sada je na petom mjestu s 14 bodova.

U 56. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaće, a siguran s bijele točke za vodstvo Veleža bio je Mihael Mlinarić. Ovo je bio njegov sedmi pogodak u sezoni.

Domaći su udvostručili prednost u 65. minuti susreta kada je mrežu Posušja pogodio gruzijski napadač Zurab Museliani.

U 82. minuti za konačnih 3:0 pobjedu Veleža zabio je kapetan domaće momčadi Nermin Haskić.

Obje momčadi će imati utakmice šesnaestine finala Kupa BiH, Velež će prolaz tražiti na gostovanju kod NK Svatovac Poljice, dok će Posušje u goste Famosu iz Hrasnice.

Nakon toga u 12. kolu Wwin lige BiH nogometaši Veleža dočekuju Borac, dok će Posušje gostovati kod Igmana u Konjicu.