Korner 365 » Golijada u Bijeljini: Radnik svladao Velež

Golijada u Bijeljini: Radnik svladao Velež

Radnik je danas u Bijeljini u susretu 4. kola Wwin lige BiH rezultatom 4:3 savladao Velež, čime je nastavio s dobrim igrama u povratničkoj sezoni u Wwin ligu BiH.

Već u 4. minuti Mehanović je lijepom loptom u kaznenom prostoru Veleža pronašao Đorđa Pantelića, a ovaj je pogodio za vodstvo Radnika i oduševljenje domaćih navijača.

Vodstvo domaćih nije dugo trajalo, jer je vratar Nikola Lakić je nepotrebno odugovlačio sa ispucavanjem lopte, u presing je ušao Tino Blaž Lauš i oteo mu loptu i pogodio za poravnanje u 12. minuti susreta.

Već u 17. minuti, Velež je preokrenuo rezultat. Loše su domaći branili ubačaj iz kuta, Hrkać je glavom prebacio na drugu vratnicu, a tamo je Dino Halilović bio dovoljno priseban da loptu proslijedi u mrežu.

Radnik je ponovo uspostavio terensku inicijativu tek u završnici prvog dijela. Najbolji pojedinac utakmice Mirzad Mehanović nakon što se lopta nekoliko puta odbila u kaznenom prostoru Veleža hvata volej i matira nemoćnog Hadžikića, te se na odmor odlazi pri rezultatu 2:2.

Bio je Radnik bolji i u otvorenju drugog poluvremena, a u 55. minuti uključuje se VAR zbog igranja rukom Milaka u svom šesnaestercu. Damjan Krajišnik smireno je pogodio i Radnik je ponovno došao do vodstva. Ovaj put, Bijeljinci su ga uspjeli udvostručiti. U 69. minuti, Mehanović upisuje još jednu asistenciju, lijepom loptom na drugoj vratnici pronalazi Janjića, a ovaj bez problema pogađa za 4:2 i činilo se da je sve gotovo.

Međutim, nisu tako mislili u Veležu. Tek što je ušao u igru desetak minuta prije kraja susreta, Nermin Haskić je pogodio mrežu Radnika i vratio utakmici neizvjesnost. Bilo je 4:3, Velež je imao ponovo priliku da osvoji makar bod, no Radnik je još uvijek bio hrabar i nije se povlačio vrataru u krilo.

Velež je tek u sudačkoj nadoknadi uspio napraviti nešto ozbiljniji pritisak, ali nije uspio ni pucati prema golu Lakića, pa je susret okončan s 4:3 za Radnik koji sada ima sedam bodova, dok Velež ima tri boda. Obje momčadi odigrala su po tri utakmice.

U sljedećem kolu Radnik ide u goste Sarajevu, dok će Velež dočekati Igman koji je još uvijek bez bodova.