21 rujna, 2024
Korner 365 » Hajduk preokretom na Poljudu svladao Goricu

Hajduk preokretom na Poljudu svladao Goricu

Nogometaši Hajduka pobijedili su Goricu rezultatom 4:1 u susretu 7. kola SuperSport HNL-a koji je odigran na Poljudu.

Gosti su šokirali Splićane već u 5. minuti kada je Marko Kolar pogodio i utišao tribine na Poljudu.

Domaćima nije dugo trebalo da se vrate u igru, pa je izjednačenje stiglo u 11. minuti kada je Marko Livaja povratnom loptom s lijeve strane pronašao mladog Brunu Durdova, a talentirani 16-godišnjak je zatresao mrežu Gorice.

Rezultat prvog poluvremena bio je 1:1 na Poljudu.

U 55. minuti Hajduk stiže do preokreta. Rakitić je poslao dubinsku loptu za Livaju, a kapetan splitskog kluba vraća za mladog Durdova koji postiže svoj drugi pogodak na susretu.

U 67. minuti sudac Dario Bel je pokazao na bijelu točku nakon što je Leš igrao rukom, a jedanaesterac je potvrđen nakon VAR provjere. Siguran izvođač bio je Marko Livaja za 3:1 vodstvo Hajduka u 71. minuti susreta.

Za konačnih 4:1 pogodio je Niko Sigur u 73. minuti nakon ubačaja Ivana Rakitića.

Hajduk nakon ove pobjede ima 17 bodova i drži prvo mjesto, druga je Rijeka s 14 bodova, a treći je Dinamo s 13 bodova.

U sljedećem kolu Hajduk ide u goste Rijeci, dok će Gorica dočekati Slaven Belupo koji je u ranije odigranoj utakmici deklasirao Dinamo s 4:1 u Koprivnici.