19 rujna, 2024
Korner 365 » Hajduk uvjerljivo slavio protiv Rudeša

Hajduk uvjerljivo slavio protiv Rudeša

Nogometaši Hajduka pobijedili su Rudeš rezultatom 5:1 u susretu 32. kola HNL-a na Poljudu.

Od samog početka susreta s napadačkim gardom je krenuo Hajduk, ali i Rudeš koji se došao na Poljud nadigravati. Već u trećoj minuti Splićani su stvorili prvu šansu, a Pukštas je pogodio vratnicu. Međutim, nije trebalo dugo Pukštasu kako bi bio precizniji, u idućem napadu je glavom pogodio za 1-0.

Uslijedila je potom gostujuća šansa Latkovića te domaće prijetnje Trajkovskog i Brekala. U uvodnom dijelu susreta najčešće je glavnu ulogu nosio Pukštas koji je u 26. i 28. minuti zabio na obje strane terena. Prvo je bio strijelac za 2-0, a potom je pogodio vlastitu mrežu za 2-1.

Treba istaknuti i gostujućeg vratara Mateja Markovića koji je imao pregršt posla, a veliki dio njega je odradio za visoku ocjenu. No, početkom drugog poluvremena nije mogao zaustaviti raspucanog Krovinovića koji je postigao dva pogotka.

Prvo je Krovinović u 53. minuti pucao s 25 metara i pogodio za 3-1, dok je u 59. bilo 4-1 za Splićane nakon lijepe akcije Brekala i Krovinovića te novog gola veznog igrača Hajduka.

Sve je zaključeno golom Kalinića u 71. minuti za konačnih 5-1 Hajduka koji je mogao i mnogo uvjerljivije slaviti u ovom susretu da je bilo mirnoće i preciznosti u završnicama brojnih akcija.