Korner 365 » Hercegovina slavila u prvom nastupu u Ligi prvaka

Hercegovina slavila u prvom nastupu u Ligi prvaka

MNK Hercegovina je započela svoju avanturu u futsal Ligi prvaka s velikim uspjehom, pobijedivši izraelski Maccabi Netanya rezultatom 3:0 u prvom meču skupine G Preliminarne faze.

Susret je odigran u srijedu u FMF Futsal Areni u Kišinjevu, Moldavija, a Širokobriježani su svoj debi u elitnom natjecanju proslavili uvjerljivom pobjedom nad prvakom Izraela.

Hercegovina se u grupi natječe s domaćinom FC Clic Chisinauom i prvakom Gruzije NV Georgians. Samo pobjednik skupine osigurat će ulazak u Elitnu rundu Lige prvaka među 32 najbolje momčadi.

U nadolazećim susretima, Hercegovina će u četvrtak u 14:30 sati igrati protiv NV Georgiansa, dok će u subotu u 17:30 sati odmjeriti snage s domaćim Clic Chisinauom.

Izraelci nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vratima Hercegovine. Unatoč pokušajima s igrom 4 na 4 i dodatnim igračem, nisu uspjeli pronaći put do gola, što potvrđuje samo dvije obrane Igora Rašića uz osam pokušaja. S druge strane, Hercegovina je dominirala, s čak 44 udarca prema golu protivnika, od kojih je 23 išla u okvir gola.

Ante Ćorluka otvorio je rezultat već u 4. minuti nakon velike greške Tamira Shkolnika. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, iako je Hercegovina imala priliku za dodatnu prednost s igračem više zbog crvenog kartona koji je dobio Ignacio Krauthamer.

Drugo poluvrijeme počelo je sjajno za Hercegovinu. Ante Ćorluka je asistirao Darku Ivankoviću, koji je iz okreta postigao gol za 2:0 u 23. minuti. Najljepša akcija utakmice uslijedila je u 30. minuti kada je Zvonimir Ćavar odlično odradio posao na desnoj strani, dodao loptu Draganu Ediju Mariću koji je petom pronašao kapetana Marija Mikulića Pavu, a ovaj je postigao gol za konačnih 3:0.