19 rujna, 2024
Korner 365 » HNK Zadar i NK Jadran Luka Ploče u finalu “Memorijalnog turnira Andrija Anković” u Gabeli

Danas su završene polufinalne utakmice “Memorijalnog Turnira Andrija Anković” koji se održava u Gabeli.

U prvom polufinalu ekipa domaćeg NK GOŠK Gabele poražena je 3-0 od ekipe NK Jadran Luka Ploče. Utakmica je rano postala jednosmjerna nakon što je Ivano Čepo realizirao kazneni udarac u 17.minuti kojeg je neoprezno napravio domaći igrač izbacivši loptu iz gola rukom. Situacija koju sigurno ne viđamo često,te će nam prvi na pamet pasti potez Luisa Suareza protiv Gane davne 2010.godine.
Isti igrač je bio strijelac trećeg pogotka u 25.minuti dok je drugi zgoditak za NK Jadran LP zabio Davide Martić u 23.minuti.
Domaća ekipa tako ispada odmah u prvoj utakmici te se sutra ima priliku boriti za 3.mjesto na memorijalnom turniru. Dok ekipa NK Jadran Luka Ploče ide u finalni okršaj.

U drugoj utakmici koja je bila izjednačenija i rezultatski puno zanimljivija,ekipa HNK Zadar je slavila nakon boljih izvođenja jedanaesteraca tek u 9.seriji protiv ekipe iz Crne Gore,Sutjeske Nikšić. Regularnih 90 minuta je završilo bez zgoditaka s podjednakom igrom na obje strane i bez odviše šansi za pogodak.

Tako da sutra prvu utakmicu igraju ekipe NK GOŠK Gabele protiv ekipe Sutjeske Nikšić,dvije favorizirane ekipe će na kraju odmjeriti snage no u borbi za treće mjesto.
A u finalnoj utakmici igrat će ekipe NK Jadran Luka Ploče i HNK Zadar.

NK GOŠK Gabela vs NK Jadran Luka Ploče 0-3
HNK Zadar vs FK Sutjeska Nikšić 0-0 (8-7) penali