19 rujna, 2024
Korner 365 » HNK Zadar pobjednik “Memorijalnog Turnira Andrija Anković” u Gabeli

HNK Zadar pobjednik “Memorijalnog Turnira Andrija Anković” u Gabeli

Ekipa HNK Zadar koja se natječe u 4.rangu hrvatskog nogometa osvojila je Memorijalni Turnir Andrija Anković. U prisustvu ekipa FK Sutjeske Nikšić koje je ranije ove godine igrala u Europskim natjecanjima, domaćina NK GOŠK Gabela koja se natječe u najvišem rangu BH nogometa te ekipe NK Jadran Luka Ploče koja je samo jedan rang iznad njih u HNL-u.

Zadrani su tako ispisali lijepu priču na terenu u Gabeli,pokazali zašto je nogomet tako popularan sport te zasigurno mnogima “najvažnija sporedna stvar na svijetu”. Kao autsajderi su osvojili turnir te s tim pokazali ambicije da posrnuli klub vrate na staze stare slave.

U finalu su preokrenuli zaostatak s poluvremena, NK Jadran LP je na odmor otišao s prednosti od 1-0. No odmah početkom drugog poluvremena ekipa HNK Zadar je anulirala prednost te pred kraj susreta zabila pogodak s kojim su osvojili 34.izdanje Memorijalnog Turnira Andrija Anković.

U borbi za treće mjesto ekipa FK Sutjeska je porazila domaćina NK GOŠK Gabelu s 5-2 te tako osvojila treće mjesto.

Domaćini su se ove godine iskazali s gostoprimstvom te sve ekipe pustili ispred sebe u poretku.

Dodijeljene su i pojedinačne nagrade uz svečanu ceremoniju proglašenja pobjednika turnira:

Najbolji igrač je Bruno Grgić iz ekipe HNK Zadar.
Najbolji golman također iz ekipe HNK Zadar,Luka Matosović.