18 listopada, 2024
Korner 365 » Hrvatska s maksimalnim učinkom završila kvalifikacijski turnir za OI

Hrvatska s maksimalnim učinkom završila kvalifikacijski turnir za OI

1 min read

Croatia vs Algeria, Olympic Qualification Tournament 2, Hanover, Germany, 17.03.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

U posljednjem susretu olimpijskih kvalifikacija u Hannoveru, hrvatska rukometna reprezentacija je nadmoćno svladala Alžir rezultatom 34-22 (15-11), zaključivši turnir s besprijekornim učinkom od tri pobjede.

S obzirom na već osiguranu kvalifikaciju za Olimpijske igre, izbornik Dagur Sigurdsson je odlučio dati priliku nekim alternativnim igračima. Matej Mandić, Mario Šoštarić, Marin Jelinić i Luka Cindrić su dobili odmor, dok su Kristian Pilipović, Tin Lučin, Mateo Maraš i Nikola Grahovac dobili priliku zaigrati.

Utakmica je započela dominantno za Hrvatsku s vodstvom od 4-0 i četiri obrane vratara Dominika Kuzmanovića, pokazujući da je hrvatska ekipa i u opuštenom ozračju prejaka za alžirsku reprezentaciju. Unatoč sjajnim obranama Kuzmanovića u prvom dijelu, Hrvatska je imala nekoliko tehničkih grešaka, što je rezultiralo smanjenjem ritma igre i smanjenjem razlike u posljednjih deset minuta poluvremena. Zvonimir Srna je isključen zbog grubosti, dok je Grahovac izašao zbog ozljede.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo spektakularnu igru, ali je razlika ipak ostala na desetak golova u korist Hrvatske.

Najefikasniji igrači Hrvatske bili su Filip Glavaš s 9 golova, Lovro Mihić s 8 golova i Tin Lučin s četiri gola, dok je Abdi Ayoub predvodio Alžir s 8 golova.

U međuvremenu, njemačka rukometna reprezentacija također se plasirala na Olimpijske igre, pobijedivši Austriju rezultatom 34-31 (18-15).