19 rujna, 2024
Korner 365 » Hrvatska uvjerljivo poražena od Brazila

Hrvatska uvjerljivo poražena od Brazila

Hrvatska futsal reprezentacija upisala je poraz rezultatom 8:1 od Brazila u drugom susretu skupine B Svjetskog prvenstva koje se igra u Uzbekistanu.

Hrvatski reprezentativci su se u prvom poluvremenu jako dobro odupirali napadima Brazilaca koji su prekrasnim pogotkom Pinta uspjeli povesti 1:0, ali Hrvatska se brzo vratila u igru nakon sjajne akcije koju je završio kapetan Marinović. Međutim, nakon što su hrvatski igrači napravili šest akumuliranih prekršaja za Brazil je dosuđen deseterac, ali je intervencijom VAR-a dosuđen crveni karton za Marka Kuraju i nakon toga je Dyego pogodio za vodstvo Brazila. Poslije toga pogotka igra Hrvatske se raspala i redali su se pogoci Brazilaca. Rezultat prvog poluvremena bio je 4:1 za Brazil, a u strijelce su se do kraja prvog dijela upisali Marcel i Neguinho.

U drugom dijelu Brazil je u potpunosti izdominirao Hrvatsku i postigao još četiri pogotka. Pogađali su Marcel, Pinto, Arthur i Rafa Santos.

Ovo je bio drugi poraz za Hrvatsku nakon što je u prvom kolu s 2:1 poražena od Tajlanda. U posljednjem kolu Hrvatska će odmjeriti snage s Kubom koja je upisala dva uvjerljiva poraza, najprije od Brazila 10:0 i od Tajlanda rezultatom 10:5 u drugom kolu. Hrvatska još ima teoretske izglede da kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija prođe u nokaut fazu.