19 rujna, 2024
Korner 365 » Inter svladao Atletico i upisao devetu uzastopnu pobjedu, bez pobjednika u Eindhovenu

2 min read

U susretu 1/8 finala Lige prvaka Inter je pobijedio Atletico Madrid sa 1:0, dok su u drugom susretu večeri PSV Eindhoven i Borussija Dortmund odigrali 1:1.

Inter, koji je aktualni europski doprvak, je bio daleko aktivniji, imao je nekoliko lijepih prilika i na koncu je posve zasluženo slavio golom Marka Arnautovića u 79. minuti.

Ovo je bila već deveta uzastopna pobjeda “Nerazzurra” u svim natjecanjima ove godine, a u posljednjih 14 utakmica u Ligi prvaka izgubili su samo lanjsko finale od Manchester Cityja.

Uzvratne utakmice su 13. ožujka u Madridu i Dortmundu.

U drugom susretu večeri PSV Eindhoven i Borussia Dortmund su remizirali 1:1.

U 24. minuti Marcel Sabitzer je uposlio Donyella Malena koji je primio loptu u šesnastercu i malo iskosa pucao po golu, lopta je pogodila Sergina Desta i malo promijenila smjer završivši ispod grede Waltera Beniteza. Nizozemski napadač nije slavio pogodak jer je u Borussiju došao upravo iz PSV-a čiji je dres nosio tri sezone.

PSV je ipak izjednačio u 56. minuti golom Luuka de Jonga iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mats Hummels oborivši Tillmana.

PSV-u je ovo bila prva utakmica u nokaut fazi Lige prvaka od sezone 2015/16. kada su ispali u osmini finala od Atletico Madrida.

Jedine prethodne međusobne utakmice ovih klubova bile su u grupnoj fazi Lige prvaka 2002/03. Dortmund je slavio sa 3:1 u Eindhovenu, dok je uzvrat u Njemačkoj završio sa 1:1.

PSV je ostao neporažen u posljednjih šest utakmica u Ligi prvaka izjednačivši tako svoj rekord od šest susreta bez poraza između listopada 1997. i rujna 1998.