8 rujna, 2024
Korner 365 » Italija preokretom slavila protiv Albanije: Na susretu srušen rekord star 20 godina

Reprezentacija Italije preokretom je svladala Albaniju rezultatom 2:1 u susretu skupine B Europskog prvenstva koji je odigran u Dortmundu.

Nedim Bajrami šokirao je Italiju, postigavši gol nakon samo 23 sekunde utakmice i tako srušio rekord star 20 godina. Rekord najbržeg gola u povijesti Eura držao je Dimitri Kiričenko, kada je bio strijelac na susretu Rusije i Grčke na EP 2004. godine u Portugalu. Tada je Kiričenko pogodio nakon jedne minute i sedam sekundi.

U 11. minuti susreta Alessandro Bastoni ispratio ubačaj iz kuta i sjajno glavom pogodio pod gredu za izjednačenje.

Italija je do preokreta na 2:1 stigla u 16. minuti kada je Nicolo Barella primio loptu na šesnaesterca i sjajno pogodio mrežu Albanije.