Korner 365 » Kaos u Ljubljani: Olimpija pregazila Rijeku, Armada prekinula susret

Kaos u Ljubljani: Olimpija pregazila Rijeku, Armada prekinula susret

during football match between NK Olimpija (SLO) and HNK Rijeka (CRO) in 2nd leg play-offs of UEFA Conference League 2024/25, on August 29, 2024 in Stozice Stadium, Ljubljana, Slovenia. Photo by Nik Moder / Sportida

Nogometaši Rijeke oprostili su se od daljnjeg nastupanja u eurokupovima ove sezone nakon što su u uzvratnoj utakmici posljednjeg pretkola Konferencijske lige izgubili na gostovanju kod Olimpije u Ljubljani s čak 0-5 (0-4).

Kako je prva utakmica prije tjedan dana na Rujevici završila rezultatom 1-1, Olimpija je prošla dalje s ukupnih 6-1.

Prvi gol za Olimpiju postigao je Raul Florucz (2) nakon samo 83 sekunde igre, a do odlaska na poluvrijeme su Thalisson (13, 45) s dva i Dino Kojić (35) s jednim pogotkom povisili na nedostižnih 4-0 da bi Pedro Lucas (47) na samom startu drugog poluvremena postavio konačni rezultat.

U 60. minuti navijači Rijeke smješteni na južnoj tribini stadiona Stožice izazvali su prekid. Prvo su bakljama zasuli kazneni prostor u kojem je bio vratar Olimpije Vidovšek, a zatim su počeli bacati baklje i na zapadnu tribinu gdje su bili smještene pristalice domaćeg sastava. To je izazvalo reakciju glavnog suca utakmice, Švicarca Schnydera koji je naredio igračima oba sastava da napuste travnjak dok se ne steknu uvjeti za nastavak, a to se dogodilo nakon pola sata kada su pripadnici Armade udaljeni sa stadiona. Rijeku tako uz težak poraz kojim će završiti svoje sudjelovanje u eurokupovima ove sezone očekuje i visoka financijska kazna UEFA-e.

Nakon divljanja Armade, koja je demolirala južnu tribinu stadiona u Ljubljani, igrači obaju sastava odigrali su preostalih pola sata tek da se ispuni i ta formalnost. Bilo je vidljivo kako više nikome nije do igre.