Korner 365 » Kiša crvenih kartona i podjela bodova u derbiju Željezničara i Sarajeva

Kiša crvenih kartona i podjela bodova u derbiju Željezničara i Sarajeva

U derbiju 26. kola Wwin lige BiH nogometaši Željezničara i Sarajeva odigrali su 0:0 na Grbavici.

Susret je bio prepun tenzija od samog početka zbog velikog uloga, ponajprije za domaću momčad koja se bori za ostanak u ligi.

Igra je bila vrlo oštra u 152. sarajevskom gradskom derbiju.

Prvu priliku vidjeli smo nakon sedam minuta igre, kada je Krpić nakon ubačaja s desne strane glavom pucao pored gola Sarajeva. Desetak minuta kasnije, velika prilika na suprotnoj strani. Mustafić je prošao po lijevoj strani i uputio ubačaj do Kyeremeha, no njegov udarac iz dobre pozicije otišao je malo pored gola.

Već u idućoj minuti, Julardžija je na sredini terena napravio prekršaj nad Hirošem, koji ga je udario rukom, zbog čega je dobio izravni crveni karton. Isključenje veznjaka Željezničara potpuno je usporilo ionako tromu utakmicu, te je Sarajevo preuzelo kontrolu sredine terena.

U samom završetku prvog poluvremena, raspoloženi Kyeremeh je pobjegao Cocaliću i našao se u prilici za gol, gdje ga je Cocalić oborio s leđa s obje ruke, što je donijelo drugi crveni karton za domaću momčad.

Željezničar je od tog trenutka bio u velikim problemima, no već na poluvremenu, i Slaviša Radović je dobio crveni karton u svlačionici nakon naguravanja sa Semirom Štilićem.

Tako su nakon samo 45 minuta obje momčadi ostale oslabljene, te je bilo potpuno neizvjesno kako će izgledati nastavak susreta. Sarajevo je drugo poluvrijeme otvorilo puno bolje i već je iz prvog napada zaprijetilo, no Mustafić je pucao umjesto da pokuša dodati u sredinu, te je propala prilika za goste.

Sarajevo je potpuno dominiralo posjedom lopte u drugom dijelu susreta, ali nije imalo velikih prilika. Željezničar je u 55. minuti prvi put zaprijetio. Amoah je pokušao s velike udaljenosti, udarac je bio dobar, ali ipak malo neprecizan.

Pet minuta kasnije, Buljubašić je imao priliku, no njegov udarac iz daljine uspješno su blokirali braniči domaćina. Potom su domaći uspješno očistili loptu gotovo s gol-linije u velikoj gužvi koja se stvorila nakon ubačaja Hasića, da bi u 70. minuti udarac Renana zaustavio domaći vratar Muftić.

Čuvar mreže Plavih potom je zaustavio i dva pokušaja Duljevića, dok je na drugoj strani pokušaj Amoaha zaustavio Iliev. U 80. minuti svoj je udarac s udaljenosti isprobao i Soldo, no bio je neprecizan. Zatim je u 82. minuti nakon ubačaja Beganovića glavom pokušao Čataković, ali opet je Muftić na visini zadatka. U 88. minuti je Selimović okušao udarac, ali nije bio precizan.

Pred kraj susreta Sarajevo je imalo ogromnu priliku kada je Beganović prošao po desnoj strani i uputio ubačaj, ali je Muftić obranio udarac Mehmedovića glavom i ostalo je 0:0 u ovom derbiju.