19 rujna, 2024
Korner 365 » Kombinacija tuge i sreće: Rogaška osvojila trofej Kupa i kroz prvenstvo izborila ostanak, ali savez donio odluku o izbacivanju

Slovenski prvoligaš NK Rogaška osvojila je trofej pobjednika Kupa Slovenije nakon što je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 6:5 svladala Goricu.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1 i odluka je pala nakon jedanaesteraca.

Teško je reći ima li ovosezonska priča Rogaške dobar ili loš kraj, jer je klub ispao iz lige, iako je stanjem na terenu osigurao ostanak. Međutim, savez je i nakon žalbe odbio dati Rogaškoj licencu, pa će klub sljedeće sezone igrati niži rang.

Sve je to za Rogašku bilo nebitno u finalnoj utakmici, u kojoj je Rogaška stigla do prvog naslova u Kupu Slovenije u historiji. Zanimljivo, Gorica se natječe u nižem rangu, ali je uspjela doći do same završnice slovenskog Kupa.

Bio je ovo dvoboj dva podjednake momčadi, a nakon 90 minuta nije bilo golova. U prvom produžetku, Thalisson dovodi Rogašku u vodstvo i činilo se, donosi joj pobjedu. Međutim, nije se Gorica predavala, a Marjanac već nakon pet minuta drugog produžetka donosi izjednačenje svojoj momčadi iz slobodnog udarca, s tim da nekadašnji vratar Željezničara Ajdin Mulalić nije baš idelano odreagirao.

Susret je tako otišao na jedanaesterce, a Mulalić je bio potpuni heroj svoje momčadi, jer je skinuo dva jedanaesterca protivnicima u seriji u kojoj su obje momčadi pucala po pet puta.

Mulalić i društvo tako su ispisali povijest, ali s obzirom na to da nemaju ni licencu za igranje u ligi, neće je dobiti ni za izlazak u Europu, pa je situacija itekako zanimljiva i nesvakidašnja u Sloveniji.