16 rujna, 2024
Korner 365 » Konferencijska liga: Fenerbahče, Fiorentina i Viktoria Plzen osigurali prolaz

Konferencijska liga: Fenerbahče, Fiorentina i Viktoria Plzen osigurali prolaz

1 min read

Napeti susreti u Konferencijskoj ligi donijeli su nekoliko iznenađenja i dramatičnih trenutaka. Unatoč porazu od 0-1 pred vlastitim navijačima od belgijskog Royale Uniona, nogometaši turskog Fenerbahčea osigurali su svoje mjesto među osam najboljih. Slično tome, Fiorentina se pridružila Fenerbahčeu u četvrtfinalu nakon remija 1-1 protiv Maccabija iz Haife u Firenci.

Fenerbahče je zadržao prednost koju je stekao u prvom susretu, osiguravajući prolazak s ukupnim rezultatom 3-0. Iako je Dominik Livaković bio odsutan između vratnica turske momčadi, zamjena Irfan Egirbayat nije uspjela zaustaviti gol Mathiasa Rasmussena u 68. minuti.

Viktoria i Servette bez pogodaka u 210 minuta, susret odlučen nakon penala

Fiorentina je povela u 59. minuti golom Antonina Baraka. Iako je Anan Khalaili izjednačio za Maccabi u 88. minuti, Fiorentina je ipak osigurala prolazak među osam najboljih zahvaljujući pobjedi 4-3 u prvom susretu.

U međuvremenu, susret između Viktorije Plzen i švicarskog Servettea ostao je bez pogodaka tijekom više od 210 minuta igre, što je dovelo do odlučujućeg raspucavanja s jedanaest metara. Vratar češke momčadi Martin Jedlička bio je ključan, braneći dva udarca, dok je u četvrtoj seriji promašaj Japanca Tsunemota osigurao prolazak Viktorije Plzen u četvrtfinale rezultatom 3-1.