7 rujna, 2024
Korner 365 » Kontrolor suđenja ‘oborio’ Gedžića zbog suđenja na susretu Širokog i GOŠK-a

Kontrolor suđenja ‘oborio’ Gedžića zbog suđenja na susretu Širokog i GOŠK-a

U susretu 25. kola WWin lige BiH, Široki Brijeg i GOŠK su odigrali 2:2 na stadionu Bare u Čitluku.

Široki je poveo u 17. minuti susreta kada je kapetan Marijan Ćavar postigao lijep pogodak iz slobodnog udarca.

Na početku drugog dijela, Široki Brijeg dolazi do drugog pogotka. Kpan je s 25 metara pogodio mrežu GOŠK-a.

GOŠK se nije predavao i osam minuta kasnije dolazi do gola. Gogić je sjajno uposlio Mihaljevića koji vraća goste u igru.

Deset minuta kasnije, sudac Darko Gedžić dosudio je jedanaesterac za GOŠK, a Skorup je bio siguran s bijele točke.

Gosti su nekoliko minuta kasnije tražili još jedanaesterac, no sudac je samo odmahnuo rukom. Kod rezultata 2:0 domaći su tražili i jedanaesterac, ali Gedžić se nije oglasio.

Prema neslužbenim informacijama do kojih je došao SportSport, Darko Gedžić je za suđenje na ovoj utakmici dobio ocjenu 7,2 od kontrolora suđenja.

Kontrolor suđenja Gedžiću je zamjerio dvije velike pogreške: promašeni jedanaesterac za Široki Brijeg i krivo dosuđeni jedanaesterac za GOŠK. Osim toga, zamjerio mu je i lošu primjenu stegovnih mjera.

Sudac na ovoj utakmici bio je Rusmir Mrković, inače UEFA-in sudijski posmatrač.

Tako će Gedžić biti na “hlađenju” do sjednice Povjerenstva za suce na kojoj će se posebno analizirati njegovo suđenje. Potvrdi li se ocjena povjerenstva, Gedžić odmah pada s liste.

Uz ocjenu 7,2 koju je Gedžić dobio, pravila kažu da se ona daje u sljedećem slučaju:

7,0 – 7,4 – Ispod očekivanja sa slabom kontrolom tijekom cijele utakmice, uključujući suca s jednom većom pogreškom ili suca s dvije ili više većih sudačkih pogrešaka (kao što su crveni karton, jedanaesterac,…) i moguća druga značajna područja koja zahtijevaju poboljšanje .

Ostaje za vidjeti kakva će biti odluka Sudačke komisije, ali izvjesno je da Gedžića nećemo tako skoro vidjeti na terenu.