6 listopada, 2024
Korner 365 » Kovačić s dva pogotka povukao City prema važnoj pobjedi

Kovačić s dva pogotka povukao City prema važnoj pobjedi

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Fulham rezultatom 3-2 na svom Etihadu u sedmom kolu engleske Premier lige, a igrač utakmice bio je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, koji je postigao dva gola.

Fulham je započeo utakmicu ofenzivno i poveo u 26. minuti, kada je Andreas Pereira iskoristio asistenciju Raúla Jimeneza. Međutim, Manchester City brzo se vratio u igru. U 32. minuti, Kovačić je izjednačio nakon odbijene lopte iz kornera, poslavši je pod gredu.

Na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Kovačić je ponovno pogodio, precizno šutiravši nakon asistencije Bernarda Silve, čime je postavio rezultat na 2-1. Fulham je imao priliku izjednačiti u 68. minuti, no Traore nije iskoristio zlatnu priliku pred Edersonom. U 82. minuti, Doku je povisio na 3-1, dok je Muniz smanjio na 3-2 u 88. minuti. Unatoč naporima, Fulham nije uspio doći do izjednačenja.

Kovačić i Joško Gvardiol odigrali su cijelu utakmicu, s Gvardiolom koji je imao nekoliko izvanrednih obrambenih intervencija. Manchester City sada dijeli drugu poziciju s Arsenalom, koji je na domaćem terenu pobijedio Southampton 3-1.

Arsenal je dominirao tijekom prvog poluvremena, ali su gosti poveli u 55. minuti golom Archera. Havarzt je ubrzo izjednačio, a Martinelli i Saka su osigurali pobjedu. Arsenal će 22. siječnja ugostiti zagrebački Dinamo u Ligi prvaka.

West Ham je na domaćem terenu slavio protiv Ipswicha rezultatom 4-1. Domaći su poveli u drugoj minuti, a nakon izjednačenja, Kudus i Bowen su donijeli pobjedu. Brentford je savladao Wolverhampton rezultatom 5-3, dok je Leicester, uz gol Buonanottea, konačno ostvario svoju prvu pobjedu sezone protiv Bournemoutha s minimalnih 1-0.

Liverpool je osvojio tri boda pobijedivši Crystal Palace 1-0, čime je potvrdio prvo mjesto na ljestvici. Diogo Jota zabio je u devetoj minuti, dok je Crystal Palace u drugom poluvremenu pritisnuo, ali su gosti, predvođeni golmanom Alissonom Beckerom, uspjeli sačuvati pobjedu.

U nedjelju su na rasporedu tri preostale utakmice kola: Aston Villa – Manchester United, Chelsea – Nottingham Forest i Brighton – Tottenham.