Korner 365 » Krenula sezona u Drugoj ligi FBiH-Jug: Ljubuški uvjerljiv, pobjede Brotnja i Gruda

4 min read

Krenula je nogometna sezona u Drugoj ligi Federacije BiH – Jug, a samo na portalu Korner365 donosimo sve rezultate i detalje iz prvog kola.

Nogometaši Ljubuškog uvjerljivom pobjedom 5:0 protiv Turbine iz Jablanice na Babovcu otvorili su novu sezonu.

Mreže na Babovcu mirovale do 25. minute kada je Luka Bebek pogodio za vodstvo Ljubuškog.

U 38. minuti Josip Šošić je svladao gostujućeg vratara Pajazitija i udvostručio prednost domaćih.

Pitanje pobjednika riješeno je u 57. minuti kada je pogodio Gabrijel Puljić.

Samo tri minute kasnije svoj drugi pogodak na susretu postiže Luka Bebek i donosi 4:0 prednost Ljubušacima.

Za konačnih 5:0 zabio je Nikola Granić u 66. minuti susreta.

Brotnjo je svladalo Čapljinu rezultatom 2:0 u susretu 1. kola koji je odigran na Barama.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka domaći su susret prelomili u nastavku utakmice.

U 57. minuti susreta Mate Juričić je donio vodstvo Brotnju i radost malobrojnim domaćim navijačima.

Sve dvojbe u ovom susretu razrješene su u 71. minuti kada je mrežu Čapljine zatresao Damjan Jurić za konačnih 2:0 pobjedu Brotnja.

Jako zanimljiv susret u Livnu koji je okončan rezultatom 3:3 odigrali su Troglav i Rama.

Najbolji mogući početak za domaće i kazneni udarac već u 6. minuti susreta, a siguran s bijele točke bio je Josip Vidović.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Vinko Duvnjak povećava vodstvo Troglava.

Gosti su u 71. minuti dobili jedanaesterac i priliku da se rezultatski vrate u ovaj susret. Siguran realizator bio je Mario Budimir i smanjio je na 2:1 u ovom zanimljivom dvoboju.

Samo pet minuta kasnije domaći dolaze do prednosti od 3:1 u ovom susretu, a strijelac je bio Niko Pavlinović i činilo se da je u tom trenutku pitanje pobjednika bilo riješeno.

Međutim, gosti su smogli snage u ovom susretu i vratili se iz rezultatskog minusa.

U 80. minuti Josip Ivić smanjuje na 3:2 i domaćine u tom trenutku hvata panika, a samo pet minuta kasnije Mario Budimir postiže svoj drugi gol na susretu i donosi vrijedan bod Rami.

Neum je na domaćem terenu preokretom 3:2 svladao Stolac na otvaranju prvenstva.

Boris Katičić je već u 6. minuti šokirao domaće i donio vodstvo Stocu.

Izjednačenje domaćima donio je Stipe Vujinović u 37. minuti susreta. Međutim, gosti dolaze ponovno do vodstva u završnici prvog poluvremena, a strijelac je bio Petar Stanković.

Neum je u drugo poluvrijeme ušao agresivnije i to im se isplatilo. Junak domaće momčadi bio je Jure Lovrić koji je najprije u 57. minuti donio izjednačenje, a zatim i preokret u 87. minuti susreta i vrijednu 3:2 pobjedu Neuma na početku sezone.

Novi klub u Drugoj ligi FBiH – Jug od ove sezone je mostarski UŠS Fortuna koja je sezonu otvorila domaćim porazom 2:5 od Višića.

Sjajni Robert Bunoza bio je ključni igrač u pobjedi Višića na gostovanju u Mostaru.

Bunoza je mrežu domaće momčadi načeo u 13. minuti, da bi Marin Tomas povećao vodstvo u 42. minuti utakmice. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bunoza postiže svoj drugi pogodak na susretu i donosi velikih 3:0 vodstvo gostima.

Vodstvo gostiju na 3:1 je smanjio Emir Đuliman koji je pogodio za Fortunu. Samo tri minute kasnije Josip Buntić povećava prednost gostiju na 1:4 i rješava pitanje pobjednika u ovom susretu.

Robert Bunoza svoju sjajnu izvedbu u ovoj utakmici zaključio je pogotkom u 87. minuti susreta i kompletirao hat-trick. Samo dvije minute kasnije Sied Behram je ublažio poraz domaće momčadi koja debitirala u Drugoj ligi FBiH -Jug.

Dobar ulazak u sezonu imala je i momčad Gruda koja je na stadionu Elić Luka svladala Kamešnicu rezultatom 3:1 i na najbolji mogući način otvorila novu sezonu.

Ivan Tolić koji je bio jedan od glavnih igrača prošle sezone u momčadi Gruda načeo je mrežu gostiju u 29. minuti susreta.

Vodstvo domaće momčadi povećao je Toni Tomas u 35. minuti utakmice.

Nadu gostima vratio je Vladimir Šesto pogotkom u 74. minuti kada je smanjio na 2:1 i činilo se da će Kamešnica uspjeti doći do boda. Međutim, domaćin je iskusno priveo utakmicu kraju, a sve dvojbe otklonio je Kristijan Pejić pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Međugorje je slavilo 1:0 na gostovanju kod Sloge iz Uskoplja.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Marino Sabljić u 65. minuti i donio gostima vrijedna tri boda na otvaranju sezone.

Prošlogodišnji prvak Kruševo iznenađujuće je podijelio bodove s momčadi Klisa iz Buturović Polja odigravši 2:2 u Mostaru.

Domaći su poveli pogotkom Josipa Planinića u 13. minuti susreta. Samo tri minute kasnije Mirnes Jahić pogađa za izjednačenje.

Gosti u 68. minuti dolaze do preokreta i vodstva 1:2 kada je pogodio Mirza Begluk. Ipak, domaći su uspjeli stići do izjednačenja u 89. minuti kada je pogodio Mihovil Džeba za bod Kruševa na otvaranju sezone.