19 rujna, 2024
Korner 365 » Lokomotiva srušila Rijeku i ostavila Dinamo na vrhu ljestvice

Lokomotiva srušila Rijeku i ostavila Dinamo na vrhu ljestvice

Nogometaši Lokomotive svladali su Rijeku 3:1 u susretu 32. kola SuperSport HNL-a koji je odigran u Kranjčevićevoj.

Lokomotiva je dva pogotka postigla krajem prvog dijela, strijelci su bili Robert Mudražija u 37. i Marin Šotiček u 43. minuti. Na samom kraju, u 96. minuti, Šotiček se drugi put na ogledu upisao u strijelce. Jedini gol za Rijeku je dao Jorge Obregon u 67. minuti.

Rijeka je ovim porazom prepustila vrh ljestvice Dinamu koji ima bod više od riječkog sastava (72-71). Takvo je stanje prije velikog derbija iduće nedjelje na Rujevici između Rijeke i Dinama. Rijeka je posljednji put u prvenstvu izgubila krajem veljače, od Dinama, a između toga je imala sedam prvenstvenih pobjeda u nizu.

Osijek uvjerljivo slavio protiv Gorice

U prvom nedjeljnom ogledu 32. kola važnu su pobjedu ostvarili nogometaši Osijeka, s 3-0 (1-0) su u gostima pobijedili Goricu. Junak osječke pobjede bio je prvi strijelac HNL-a Argentinac Ramon Mierez koji je postigao sve gostujuće golove. Prvi je dao u nadoknadi prvog poluvremena, a suparnika je slomio golovima u 52. i 80. minuti. Trenutačno je Mierez na šesnaest ligaških golova u sezoni.

U subotu je Dinamo nastavio pobjednički niz te je s 1-0 slavio kod Varaždina. Jedini pogodak dao je Vidović početkom drugog poluvremena. Hajduk je pred praznim tribinama Poljuda svladao Rudeš 5-1. Po dva pogotka za Splićane dali su Pukštas i Krovinović, dok je jedan dodao Kalinić. Jedini pogodak gostiju bio je autogol Pukštasa.

U prvom dvoboju ovog kola, u petak, Istra 1961 je u Puli svladala Slaven Belupo 3-0. Golove su dali Filet iz jedanaesterca i Ekong, uz autogol Suška.