19 rujna, 2024
Korner 365 » LP: Real Madrid i Manchester City napravili veliki posao za uzvrat i približili se četvrtfinalu

Nogometaši Manchester Cityja u prvom su susretu 1/8 finala Lige prvaka očekivano kao gosti svladali FC Kopenhagen sa 3:1 (2:1), a na gostovanju je uspješan bio i Real Madrid koji je svladao RB Leipzig s 1:0 (0:0).

Manchester je u Kopenhagenu poveo golom Kevina De Bruynea u 10. minuti, nakon odličnog proigravanja Fodena belgijski veznjak je utrčao u prazan prostor na desnoj strani domaćeg kaznenog prostora i preciznim prizemnim uarcem zatresao mrežu. Domaći su poravnali preko Mattssona 34. minuti koji je pogodio s više od 20 metara nakon što se lopta sretno odbila njemu na nogu. Prethodno je Edesron loše izbio loptu i stoga se nije uspio na vrijeme vratiti na vrata.

Novo vodstvo gostima osigurao je Bernardo Silva na samom isteku prvog poluvremena, da bi u sudačkoj nadoknadi drugog dijela Foden nakon sjajnog duplog pasa s De Bruyneom postavio konačni rezultat.

Hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić nisu konkurirali za nastup u sastavu Manchester Cityja.

Real je do pobjede u Leipzigu stigao lijepim golom Brahima Diaza u 49. minuti susreta nakon sjajnog solo-prodora početkom drugog dijela.

Hrvatski kapetan Luka Modrić ostao je na klupi kod Real Madrida.

U srijedu će svoje prve utakmice igrati Lazio – Bayern i Paris SG – Real Sociedad, a sljedećeg tjedna su na programu dvoboji Inter – Atletico, PSV Eindhoven – Borussia Dortmund, Napoli – Barcelona i Porto – Arsenal.