5 listopada, 2024
Korner 365 » Manchester City rutinski svladao West Ham i osigurao naslov prvaka: Veliko slavlje za Gvardiola i Kovačića

U posljednjem 38. kolu engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na svom Etihadu svladao West Ham rezultatom 2:1 i tako potvrdio osvajanje naslova prvaka.

Tako su se titulom prvaka okitili hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić.

Već u 2. minuti domaći su poveli kada je Phil Foden primio loptu od Bernarda Silve i lijepo s ruba šesnaesterca pogodio u lijeve rašlje.

U 12. minuti susreta Jeremy Doku je poslao loptu do Fodena koji smireno pogađa za 2:0 vodstvo domaće momčadi.

Gosti su smanjili u 43. minuti susreta kada je nakon kornera Mohammed Kudus sjajno zabio škaricama.

Nogometaši Arsenala na Emiratesu su rezultatom 2:1 svladali Everton, ali ova pobjeda im nije bila dovoljna da preuzmu vrh i osvoje naslov.

Gosti su poveli u 40. minuti golčinom Gueyea iz slobodnog udarca, a poravnanje domaćinu donio je Tomiyasu samo tri minute kasnije. Pobjedu Arsenalu donosi Havertz golom u 89. minuti susreta.

Newcastle je sa 4:2 slavio u gostima kod Brentforda. Gosti su do prednosti stigli u 21. minuti preko Barnesa, a na 2:0 povisio je Murphy u 36. minuti.

Treći gol za goste samo dvije minute kasnije postiže Isak. Janelt je u 48. minuti smanjio ja 3:1, a onda je u 70. minuti Wissa pogodio za 3:2. Konačan rezultat postavio je Guimaraes golom u 77. minuti.

Manchester United slomio je otpor Brightona u drugom poluvremenu i stigao je do pobjede od 2:0. Dalot u 73. minuti postiže gol za vodstvo svoje ekipe i već tada je bilo jasno da će domaći teško do boda.

Konačan rezultat postavio je Hojlund golom u 88. minuti, te je na taj način potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Aston Villa primila je pet golova u gostima kod Crystal Palacea, te je utakmica završena sa čak 5:0.

Dva gola Matete u prvom poluvremenu bila su dovoljna da domaći tim na odmor ode sa vodstvom od 2:0.

U drugom poluvremenu Mateta je postigao još jedan gol, a dva gola dodao je i Eze za veliku pobjedu svoje ekipe.

Chelsea je sa 2:1 slavio protiv Bournemoutha. Prelijep gol sa pola terena postigao je Caicedo u 17. minuti za 1:0.

Na 2:0 povisio je Sterling u 48. minuti, a konačan rezultat postavlje nje samo minut kasnije kada autogol postiže Badiashile.

Liverpool je na oproštaju Kloppa od ove ekipe salvio sa 2:0 protiv Wolverhamptona.

Golove za pobjedu Liverpoola postigli su Mac Allister u 34. minuti, te Quansah u 40. minuti susreta.

Tako je Manchester City četvrti put u nizu postao prvak Engleske, a Arsenal je završio na drugom mjestu. Treći je završio Liverpool, dok je ekipa Aston Ville ovu sezonu završila na četvrtom mjestu.

Tottenham je završio na petom mjestu, dok je Chelsea na šestoj poziciji, a na jestu sedam i osam su Newcastle i Manchester United. Iz lige su ispali Sheffield United, Burnley i Luton.