Korner 365 » Manchester United u spektakularnom derbiju stigao do pobjede nad Liverpoolom

Manchester United u spektakularnom derbiju stigao do pobjede nad Liverpoolom

U spektakularnom okršaju na Old Traffordu, nogometaši Manchester Uniteda su se plasirali u četvrtfinale FA kupa nakon nevjerojatne pobjede nad Liverpoolom rezultatom 4-3, i to nakon produžetka.

U ovom epskom derbiju engleskog nogometa, poznatog po rivalstvu između “Crvenih vragova” i “Redsa”, Manchester United je izašao kao pobjednik rezultatom 4-3.

Sve je započelo u 10. minuti kada je domaćin poveo golom Scotta McTominayja, no Liverpool je u završnici prvog poluvremena okrenuo rezultat golovima Alexisa Mac Allistera (44) i Mohameda Salaha (45+2). Unatoč pritisku, Manchester United je uspio izjednačiti u 88. minuti golom Anthonyja, što je bila prva domaća mreža koju je zatresao na Old Traffordu nakon više od godinu dana, odnosno nakon 24 domaće utakmice.

U produžetku, Liverpool je ponovno stekao prednost golom Harveyja Elliota u 105. minuti, no Manchester United se nije predavao. Izjednačenje je stiglo u 112. minuti golom Marcusa Rashforda, a pobjedu je donio Amad Diallo u prvoj minuti nadoknade. Ipak, Diallo je pretjerao u slavlju, zbog čega je zaradio drugi žuti karton i isključenje.

“Ovo je bila velika noć za Manchester United. Pobijediti Liverpool je uvijek poseban osjećaj, pogotovo u ovako važnoj utakmici,” izjavio je Rashford nakon susreta.

U nedjelju je Chelsea također izborio plasman u polufinale, svladavši Leicester City sa 4-2 na Stamford Bridgeu.

Bila je to još jedna uzbudljiva utakmica, obilježena brojnim preokretima i šest golova, a dramatični trenuci obilježili su i sudačku nadoknadu.

“Bluesi” su poveli u 13. minuti golom Marca Cucurelle, ali su propustili priliku povećati vodstvo u 26. minuti kada je Raheem Sterling promašio penal. Ipak, Chelsea je uspio udvostručiti vodstvo u posljednjim trenucima prvog poluvremena golom Colea Palmera.

Leicester je smanjio zaostatak autogolom Axela Disasija u 51. minuti, a Stephy Mavdidi je izjednačio u 63. minuti. Ključni trenutak susreta dogodio se u 70. minuti kada je Callum Doyle dobio crveni karton.

Chelsea je iskoristio brojčanu prednost i u drugoj minuti sudačke nadoknade postigao pobjednički gol, a strijelac je bio Carney Chukwuemeka. Pobjedu “Bluesa” potvrdio je Madueke u osmoj minuti nadoknade.

U subotu su se u polufinale plasirali i drugoligaš Coventry City pobjedom 3-2 protiv Wolverhamptona, te Manchester City koji je bio bolji od Newcastle Uniteda sa 2-0.