Korner 365 » Müller ljut nakon poraza u polufinalu: ‘Sudac nije pogledao snimku pogotka, stvarno čudno’

Nogometaši Real Madrida u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka pobijedili su Bayern 2:1 i s ukupnih 4:3 prošli u finale u kojem ih 1. lipnja na Wembleyu čeka Borussia Dortmund.

Bayern je poveo čudesnim golom Alphonsa Daviesa u 68. minuti, a Real je okrenuo golovima Joselua u 88. i 91. minuti.

Na kraju se igralo čak 15 minuta nadoknade. U posljednjim sekundama De Ligt je zabio nakon dodavanja Thomasa Müllera, ali je pomoćni sudac u vrlo tijesnoj situaciji ranije digao zaleđe.

Igrači Bayerna izgubili živce

Protokol propisuje da pomoćni sudac ovakvu situaciju pusti do kraja pa da se onda, ako padne pogodak, naknadno uz pomoć VAR-a utvrdi je li bilo zaleđa. Sudac Szymon Marciniak ovdje to nije učinio pa su stoga igrači Bayerna, ali i trener Thomas Tuchel potpuno izgubili živce.

Muller se na kraju utakmice oglasio za RMC:

“Marciniak? Nije pogledao snimak. Nije dao sebi priliku da to pogleda. Stvarno je čudno, u takvoj situaciji, zviždati tako brzo. To se često događa ovdje u Madridu. Doživio sam ovo prije nekoliko godina, s dva gola Cristiana Ronalda. Ali to je bilo prije VAR-a.”