Korner 365 » Najbrži golovi u povijesti Europskih prvenstava: Kiričenko na vrhu ljestvice

Najbrži golovi u povijesti Europskih prvenstava: Kiričenko na vrhu ljestvice

Kvalifikacijske utakmice večeras počinju minutom šutnje.

Ruski reprezentativac Dimitri Kiričenko zabilježio je najbrži gol u povijesti europskih prvenstava. To se dogodilo na EP-u 2004. u Portugalu u utakmici protiv Grčke, gdje je Kiričenko zatresao mrežu nakon samo 67 sekundi igre.

Unatoč tome, Rusija je na kraju pobijedila 2-1, ali to nije bilo dovoljno za prolazak dalje, dok je Grčka, unatoč porazu, nastavila natjecanje i na kraju senzacionalno osvojila europski naslov.

Kiričenko je igrao za rusku reprezentaciju od 2003. do 2006. godine, postigavši četiri gola u 12 nastupa.

Drugi najbrži gol u povijesti EP-a postigao je Šveđanin Emil Forsberg na posljednjem EURO-u u susretu protiv Poljske, nakon samo minute i 22 sekunde igre. Forsberg je tijekom te utakmice postigao još jedan gol, ali Poljska se uspjela vratiti u igru golovima Roberta Lewandowskog. Ipak, pobjedu Švedskoj donio je Viktor Claesson u sudačkoj nadoknadi vremena.

Na istom turniru postignuti su i treći i peti najbrži golovi. Treći gol zabio je Yussuf Poulsen za Dansku protiv Belgije nakon minute i 39 sekundi igre. No, Belgija je uspjela preokrenuti rezultat.

Poljak Robert Lewandowski postigao je četvrti najbrži gol na EP-u 2016. protiv Portugala, nakon minute i 40 sekundi igre. Utakmica je završila 1-1, a Portugal je prošao dalje nakon izvođenja jedanaesteraca.

Peti najbrži gol postignut je u finalu posljednjeg EP-a, gdje je Luke Shaw doveo Englesku u vodstvo protiv Italije nakon samo minute i 56 sekundi igre. Ovaj gol bio je i najbrži u povijesti finala EP-a.