19 rujna, 2024
Korner 365 » Neretvanac nadigrao Željezničar u pripremnoj utakmici

Neretvanac nadigrao Željezničar u pripremnoj utakmici

Nogometaši Neretvanca s 1:0 savladali su Željezničar u pripremnoj utakmici u igranoj Međugorju.

Tijekom prvih pola sata igre nije bilo većih uzbuđenja, a zatim je po jedna prilika viđena s obje strane. Prvo u 31. minuti prijeti momčad iz Opuzena. S nekih dvadeset metara Boubacar Sonko puca, a vratar Muftić ispod grede vadi taj udarac i izbacuje loptu u korner. Nepunu minutu kasnije dobra prilika i na drugoj strani. Andrija Drljo je sve učinio, izbacio čuvara, pucao, ali pogađa vratnicu.

Nogometaši Neretvanca napravili su probleme obrani Željezničara po desnoj strani napada, Mulalić brani prvi udarac, ali drugi udarac kojeg je uputio Ivan Zubac, odsjeo je u mreži Željezničara.

Tri minute kasnije dobra za Plave, Dražen Dubačkić prijeti glavom nakon ubačaja Hamze Gasala, ali Blažević brani. U 68. minuti Ernad Babaluk ulazi u kazneni prostor, dolazi u prostor za udarac, Blažević na vrijeme izlazi sa svog gola, a lopta se onda od Babaluka odbija u gol-aut, tako da je propala i ova, jedna od rijetkih prilika za Željezničar.

U razmaku od šezdesetak sekundi Faris Zubanović ima dvije prilike. Prvo je dobio upotrebljivu loptu u kazneni prostor, bio je neometan, ali slabo zahvata loptu i propada ova prilika, da bi onda pucao u suprotni kut desnom nogom, ali lopta odlazi pored gola.

Mogao je u 78. minuti Ivan Zubac da završi posao, izborio se za udarac, dobro zaprijetio, ali Mulalić ovaj put čuva svoj gol i izbacuje loptu u korner. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao i Neretvanac slavi pobjedu u ovoj utakmici.