27 listopada, 2024
Korner 365 » Nica nanijela prvi poraz Monacu ove sezone u dramatičnom okršaju

Nica nanijela prvi poraz Monacu ove sezone u dramatičnom okršaju

U susretu devetog kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je pobijedila Monaco sa 2:1 nanijevši prvi poraz momčadi iz Kneževine ove sezone.

Monaco je poveo u 39. minuti golom Breela Embola, no u prvoj minuti nadoknade izjednačio je Evann Guessand.

U posljednjim trenucima prvog dijela gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Vanderon zbog dva žuta kartona sakupljena u deset minuta.

U nastavku susreta Nica je iskoristila igrača više postigavši u 71. minuti gol odluke, a strijelac je bio Gaetan Laborde.

“Fenjeraš” Montpellier upisao je novi poraz, ovog puta na svom travnjaku je izgubio od Toulousea sa 0-3.

Gosti su već nakon osam minuta vodili sa 2-0 golovima Zakarije Boukhala, a pobjedu Toulousea potvrdio je Joshua King u 27. minuti.

U ranije odigranom susretu Lyon je na svom Groupama stadionu odigrao 2-2 protiv Auxerrea, a za domaći sastav je nastupio hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car.

Lyon je vodio 1-0 i 2-1, ali se Auxerre oba puta vratio osvojivši važan bod.

Gruzijac Georges Mikautadze je doveo Lyon u vodstvo iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Izjednačio je Sinaly Diomande u 47. minuti, da bi Mikautadze svojim drugim golom na utakmici u 62. minuti doveo “lavove” do nove prednosti. Konačnih 2-2 postavio je Hamed Junior Traore u 72. minuti.

Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Lyon koji je ovim rezultatom prekinuo niz od tri uzastopne ligaške pobjede. S druge strane Auxerre je prvi put spojio dva ligaška kola bez poraza nakon što je prošlog vikenda porazio Reims sa 2-1.

Lyon je sedmi sa 14 bodova, dok je Auxerre na 13. poziciji sa 10 bodova.

Na vrhu je PSG sa 20 bodova koliko ima i Monaco na drugom mjestu s utakmicom više.